Press "Enter" to skip to content

Як вилікувати грибок на шкірі та нігтях

Грибок ніг та рук – поширене захворювання, лікування якого при недостатньо ефективній терапії може затягнутися на місяці. Виникає проблема через недбалу особисту гігієну, схильність до грибка через ослаблення імунітету. Лікується хвороба комплексно: нанесенням протигрибкових засобів на уражені ділянки та прийманням ліків, що порушують життєдіяльність грибів. Флуконазол – універсальний препарат, здатний позбавити від грибка шкіру рук та ніг, а також нігті протягом тижня.

Причини виникнення грибка на ногах та руках

Гриби – це мікроскопічні організми, які співіснують с людиною: живуть і в навколишньому середовищі, і в людському тілі. Вони є частиною мікрофлори внутрішніх органів та слизових оболонок. Коли імунна система працює правильно, організм самотужки тримає баланс мікрофлори. У випадку імунного збою чи з зовнішніх причин гриби отримують сприятливі умови для розмноження. Шкідлива мікрофлора починає переважати над корисною, збій посилюється. Гриби таким чином пробивають собі шлях до життя, а людина потерпає від захворювання шкіри, волосся, нігтів, чи внутрішніх органів.

Поширеними причинами появи грибка на шкірі рук, ніг та на нігтях є:

  • порушення правил особистої гігієни: занадто рідке або часте миття, зловживання миючими засобами, які знищують корисну мікрофлору;
  • носіння тісного взуття, що спричиняє підвищену вологість стоп, та синтетичних шкарпеток;
  • регулярне використання гумових рукавичок;
  • звичка мінятися взуттям з іншими людьми.

Заразитися грибком можна побутовим шляхом, наприклад, в басейні чи спортивному клубі, на пляжі. Ризик підвищується для хворих на цукровий діабет, людей з надмірним потовиділенням, вагітних. Вірогідність стати жертвою грибка вища в людей, які нещодавно пройшли лікування антибіотиками.

Симптоми та лікування грибка шкіри та нігтів

На руках грибок проявляє себе у вигляді ранок, тріщин, ділянок, на яких спостерігається почервоніння та свербіж. Часто збудники захворювання оселяються між пальцями, бо там утримується волога. Якщо грибок вразив стопи, свербіж дуже відчутний. До нього додається неприємний запах.

Зі шкіри рук та ніг грибок часто перебирається до нігтів, і дерматолог ставить діагноз «оніхомікоз». Ознаками захворювання є:

  • зміна кольору нігтьової пластини – вона може потемніти, стати жовтою, фіолетовою;
  • ламкість і розшарування нігтя – він деформується, товстішає, втрачає гнучкість, у випадку запущеної хвороби відпадає, а новий ніготь відростає таким же деформованим.

Терміни лікування і його успіх залежать від стадії, на якому людина звернулася до лікаря. На початковому етапі є шанси впоратися з допомогою препаратів місцевої дії – тих, що наносяться безпосередньо на уражені ділянки. На наступних етапах необхідно підключення ліків, що діють зсередини. «Флуконазол» – ефективна основа протигрибкової терапії, особливо спрямованої проти грибка типу Candida. Прийом відбувається згідно з інструкцією до Флуконазолу, у випадку грибка нігтьової пластини прийом відбувається раз на тиждень. Дозування визначає лікар, виходячи з результатів огляду. Важливо довести лікування до завершення, не переривати його, для стійкого результату.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі