Press "Enter" to skip to content

Як візуально розширити вузьку кімнату: три секрети від дизайнера

Дизайнер радить три простих способи, як візуально збільшити невелику кімнату у квартирі.

Одвічне питання, яке мучить власників малогабаритних приміщень, – як розширити вузьку кімнату. Це завдання можна вирішити за допомогою дизайнерських хитрощів. Вони допоможуть візуально збільшити простір та створити бажаний ефект. Перед вами три найпоширеніші способи.

Використання повітряної перспективи

Маючи основні закони перспективи, можна грамотно грати з наявним простором. Особливо такі прийоми виручають за наявності скромного та невеликого приміщення. Відповідно до закону повітряної перспективи, чим далі від нас знаходиться об’єкт, тим блідішим він видається оку. Розширити простір можна, розмістивши світлі деталі на задньому тлі. Одночасно з цим яскраві та помітні аксесуари висуваються на передній план.

Використання лінійної перспективи

Відповідно до закону лінійної перспективи, чим далі від нас знаходиться якийсь об’єкт, тим дрібнішим він виглядає. Навпаки, предмети, що лежать в безпосередній близькості від очей, завжди більші і більші. Це ще один відомий закон, який використовується в дизайні, малюванні та проектуванні приміщень. Таким чином, ви можете висунути на перший план найбільші та масивні предмети, а дрібніші засунути на другорядне тло.

За допомогою зміни зорового образу можна змінювати контури предметів, роблячи їх більш маленькими і навіть плоскими. Варіюючи масштаби наявних у квартирі меблів, вдається навіть змінити глибину приміщення, зробивши його більш містким та просторим. Гра на таких контрастах і створює потрібний візуальний образ і витягує відстань.

Щоб посилити потрібний ефект і додати обсягу, можна перетворити кімнату за допомогою дзеркал – перших помічників у дизайні. Вони допомагають змінювати справжнє уявлення про простір і зробити вузьку кімнату більш просторою. Наприклад, «розсунути» стіни можна за допомогою вертикальних дзеркал, розташованих по кутах кімнати, а розширити загальний вигляд приміщення легко, використавши кілька вузьких горизонтальних дзеркал, що йдуть рівними рядами. Це лише одні з багатьох прийомів, які відмінно поєднуються із застосуванням законів повітряної та лінійної перспектив. Пам’ятайте, що навіть із дзеркалами не варто перегинати ціпок, щоб не відчувати дискомфорт у власній квартирі.

Монохромний інтер’єр

Відмінним способом швидко розширити простір є створення монохромного інтер’єру, що розмиває чіткі лінії та межі. У такому варіанті використовуються тони, наближені один до одного, і загальний дизайн буде витриманий в єдиному стилі.

Монохромний інтер’єр, виконаний у природних відтінках, відмінно справляється зі своїм завданням розширити вузьку кімнату і зробити її більш просторою. Причому йдеться не тільки про стіни і поле, а й стелі, яка також не повинна вибиватися із загальної картини. Тоді приміщення вдається ще й трохи підняти у висоту.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі