Press "Enter" to skip to content

Як вибрати найкращий складаний ніж?

Коли мова заходить про міські ножі, ніщо не зрівняється з ножем із складаним лезом за зручністю та корисністю. Ніж із складаним лезом буде ідеальним доповненням до набору речей, що ви носите із собою щодня.

Ключі від дома та машини, смартфон, набір салфеток, носова хустинка, можливо, окуляри… Та гострий складний ніж!

Зараз навіть існує абревіатура  EDС, що означає – every-day carry (те, що носиться кожного дня). Так ось, складаний ніж також – EDС.

Але щоби вибрати правильний складаний ніж, треба врахувати кілька важивих факторів:

1. Для чого ви будете використовувати ваш ніж

Частіш за все, від міського складаного ножа очікують, що він буде саме гарним різаком. Бо дуже часто городянину доводиться розкривати різні пакунки та пакети. Розрізати різні шнури, мотузки та кабелі. А ось рубати, пиляти та стругати жителю міста доводиться куди рідше.

Саме тому, ніж для міста може мати не дуже масивний та товстий клинок. Зайва вага йому не потрібна. А ось лезо, що добре ріже, такому ножеві буде дуже корисним.

Непоганим варіантом для міського вживання також є багатофункціональний (або, як ще його називають – “швейцарський” ніж). Модель з додатковими відкривачками для пляшок, шилом, штопором та ножицями може бути дуже корисною саме для життя у місті.

Також, якщо ваш ніж буде використовуватися в основному у місті, важливо переконатися, що його володіння та носіння є законним. Для цього, по-перше, варто ознайомитись з правилами та законами відносно ножів. По-друге, варто покупати ножі в спеціалізованих магазинах, де ви зможете отримати консультацію, та копію експертного висновку з печатками відносно вашого ножа.

2. Довжина та вага

Закон обмежує припустиму довжину клинка відміткою у 90 мм. Але довший клинок вам і не знадобиться. Навпаки, клинка довжиною у 80-85 мм цілком вистачить. Нагадуємо, вам потрібний легкий та компактний різак, який ви будете носити у кишені. Зайва довжина йому не потрібна.

Що до ваги, то щось близько 130-156 грамів вважається цілком оптимальним. Хоча бувають і трохи легші моделі з титану та інших сучасних матеріалів, коштують вони не так вже й дешево.

3. Сталь

Від типу сталі, яка використовується у вашому ножі, залежить, наскільки міцним буде лезо та як довго воно залишиться гострим. Для міського складаного ножа добре підійде нержавіюча сталь на зразок 8Cr13MoV, AUS-8, 440C, 12С27 Sandvik чи популярна інструментальна сталь D2. Дуже гарними (але дорогими) є сучасні перміальні сталі Böhler M390 та 154CM.

4. Тип клинка

Складані ножі мають широкий вибір типів клинків, що дозволяє вибрати варіант, що найкраще відповідає вашим потребам та смаку.

Але хочемо нагадати, що найбільш універсальними є прості класичні форми типу клинка з прямим обухом чи drop point. Дуже непогано себе показують з практичного зору, та дуже харизматично при цьому виглядають ножі з клинками типу американський танто.

У іншому, все діло буде саме у ваших особистих вподобаннях. Радимо лише уникати клинків з різного роду отворами у них. В ті отвори буде набиватись материал, що нарізається. Ви просто втомитесь їх постійно очищувати.

5. Рукоять

Виберіть ніж з нековзкою рукояткою, яка дозволяє надійно та зручно тримати ніж, щоб уникнути втоми та травм. Якщо рукоять матиме геометрію, що не даватиме пальцям сповзати на клинок під час роботи, це також дуже добре.

Також пропонуємо відмовитись від рукоятей з надмірною кількістю декоративних та облегчуючих отворів у них. З тих же причин, що ми казали про отвори в клинках – туди буде набиватись бруд.

Краще за все буде потримати ніж у руках, перш ніж його купити. Руки в усіх людей різні, навіть сама ергономічна на вигляд рукоять може виявитись не зручною саме для ваших долоней.

6. Замок

Більшість сучасних ножів мають спеціальні замки, що не дозволяють лезу скластись на ваші пальці під час роботи.

Конструкцій замків існує дуже багато. Найбільш популярні liner lock, axis lock та frame lock.

Якщо вам запропонують ніж без замка, то знайте, що він не надійний та має лише історичну цінність. Краще такий ніж не купувати. Хоча є країни, де ножі із замками заборонені, Україна, на щастя, до них не відноситься.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі