Press "Enter" to skip to content
Як вибрати рацію: 6 важливих моментів

Як вибрати рацію: 6 важливих моментів

Радіостанції (вони ж — рації) допомагають залишатися на зв’язку навіть у непрохідних хащах. Завдяки потужному сигналу, який пробивається на десятки кілометрів і не залежить від мобільних веж, можна зв’язатися з колегою по полюванню чи риболовлі, зателефонувати додому або викликати екстрену службу. Рації незамінні для любителів екстремального відпочинку в лісі чи горах, співробітників рятувальних і пошукових бригад, силових та охоронних структур, водіїв вантажівок і служб таксі. Використовують їх також для зв’язку між різними цехами на великих підприємствах, що дозволяє економити на оплаті мобільних послуг. У цій статті поговоримо про те, на що звернути увагу при купівлі портативної радіостанції.

Правила вибору радіостанції

Якщо ви бажаєте замовити переносну радіостанцію, спочатку зверніть увагу на наступні моменти:

  1. Діапазон робочих частот. CB (в діапазоні 27 МГц) використовується в малопотужних раціях побутового призначення з обмеженою проникною здатністю. VHF (діапазон до 174 МГц) відрізняється більшою потужністю, стійкістю зв’язку та відмінно підходить для експлуатації за межами міста. UHF (діапазон до 470 МГц) зустрічається у професійних пристроях, які безперебійно працюють навіть у густонаселених районах із великою кількістю перешкод.
  2. Підтримка стандартів зв’язку. CB погано справляється з перешкодами та підходить для експлуатації в полях та лісах. LPD433 краще долає перешкоди та має найбільший попит. PMR446 є актуальним у міських умовах і часто зустрічається серед таксистів.
  3. Дальність дії сигналу. Що більшим є цей показник, то більшою може бути відстань між різними раціями. В аматорських моделях дальність зазвичай обмежена 8–10 кілометрами, тоді як професійні ловлять навіть на відстані 20 км і більше. Бажано брати модель із запасом щонайменше на 25%: виробник вказує дані, отримані при тестуваннях в ідеальних умовах (хороша погода, немає перешкод, повний заряд).
  4. Вихідна потужність передавача. Від неї залежить максимальна відстань передачі сигналу. З міркувань безпеки для здоров’я вихідна потужність не перевищує 5 Вт у портативних раціях. У побутових моделях цей показник обмежений 2 Вт, у професійних — сягає 4,5 Вт.
  5. Параметри антени. Чим більший її розмір, тим вищий радіус дії. Антена може бути стаціонарною або розсувною (другий варіант набагато зручніший, але зазвичай менш потужний). Трапляються і знімні антени, що полегшує зберігання.
  6. Особливості конструкції. Корпус може бути виготовлений із міцного пластику або металу. Найкращі моделі оснащуються пило- та вологозахистом, що дозволяє використовувати їх у дощ і сніг. Тип живлення також важливий: акумуляторні рації мають більший ресурс, ніж на батарейках, проте дорожче коштують і більше важать. Плюсом стане наявність екрана, який допомагає орієнтуватися в робочому процесі.

Підсумки та висновки

Радіостанції — зручний та економічний спосіб залишатися на зв’язку в будь-якій місцевості. Якщо вам потрібно вибрати рацію, зверніть увагу на її технічні особливості та параметри конструкції.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі