Press "Enter" to skip to content

Як вибрати стабілізатор напруги

Сучасна техніка може виявитися чутливою до перепадів напруги. Якщо стрибки напруги і не виведуть техніку за ладу, то так чи інакше негативно впливають на ресурс її роботи. Стабілізація напруги здійснюється в діапазоні, який залежить від моделі та характеристик пристрою. Які пристрої бувають дивитись детальніше можна безпосередньо на сайт і магазину. Розберімо, чим вони відрізняються та як вибрати стабілізатор напруги для дому.

Різновиди стабілізаторів

Стабілізатори напруги бувають трьох типів по конструкції та за особливостями: тиристорні (смісторні), сервоприводні, релейні.

  1. Стабілізатори релейного типу – принципі роботи лежить ступеневе регулювання вихідної напруги за рахунок встановлених електромагнітних реле. Це найпростіші моделі, можуть мати аналогові чи цифрові системи індикації. Релейні стабілізатори мають великий термін використання, та високу швидкість реагування. Це надійні пристрої, розраховані приблизно на 10 мільйонів спрацювань. Їх діапазон робочих температур дорівнює від -20 0С до +40 0С.

Серед недоліків такого стабілізатора можна назвати переривання напруги на виході в момент перемикання діапазону. Це трапляється через ступеневий принцип роботу пристрою.

  1. Сервопривідні стабілізатори переключають точне та плавне переключення між діапазонами, так як за це відповідають окремі електродвигуни, які підключаються по черзі в необхідний момент, та вмикають потрібні обмотки трансформатору. Вони мають добрий коефіцієнт корисної дії та широкий діапазон потужності напруги та здатні відтворити енергію однакову як на вході так і на виході.

Недоліками такого виду є низька швидкість реагування, вони потребують постійного технічного обслуговування.

  1. Тиристорні стабілізатори – роблять переключення обмоток за рахунок встановлених тиристорів, або семісторів. В них немає рухомих деталей, які б мали механічне зношення. Завдяки цьому вони працюють дуже довго та не роблять багато шуму при своїй роботі.

Недоліком є ціна такого стабілізатора, та його нездатність захистити від надто різких стрибків напруги.

Яка необхідна потужність пристрою

Коли ви рішаєте питання: як підібрати стабілізатор напруги, треба врахувати потужність приладів, які до нього під’єднані. Це робиться шляхом додавання потужності приладів та потрібно додати ще 30% від загальної суми. Враховувати потрібно техніку існуючу, та ту, яку ви хочете ще встановити у майбутньому.

Який діапазон роботи потрібно обрати

Для того, щоб обрати діапазон роботи пристрою, потрібно з’ясувати як поводиться мережа, до якою він повинен бути підключений. Чи то бувають скачки на підвищення напруги, чи часті падіння струму. Якщо зазвичай в мережі низька напруга – можна обійтися не дуже коштовною моделлю стабілізатора, але якщо ви маєте стрибки напруги вверх-вниз різки та значні – тоді треба зробити вибір стабілізатора напруги з більшим діапазоном роботи.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі