Press "Enter" to skip to content

Як вибрати системний блок комп’ютера?

Комп’ютерний блок є основою будь-якої комп’ютерної установки. Ви можете придбати блок комп’ютера разом із монітором та іншими аксесуарами. Однак більш вимогливі користувачі воліють збирати комп’ютер відповідно до своїх вимог. Саме вимогливість користувача відіграє головну роль при виборі блоків ПК. Блок для комп’ютера можуть придбати як менш вимогливі користувачі, і справжні цінителі, ринку є системні блоки, які задовольнять потреби кожного.

Основою завжди є якісний комп’ютерний блок, який має необхідну кількість входів та виходів, завдяки яким ви зможете підключити інші аксесуари. Основа – ефективне відведення тепла та тиха робота без можливих вібрацій.

Вибирати блок комп’ютера слід залежно від типу материнської плати. Не варто забувати і про якість матеріалу та якість виготовлення. Блок комп’ютера також повинен бути досить великим, щоб вмістити всі компоненти.

Типи

Комп’ютерні блоки представлені кількох розмірах, і навіть вибирати їх слід за типом материнської плати. Комп’ютерні блоки з абревіатурою ATX після назви дозволяють вставляти материнські плати більшого розміру. З іншого боку, комп’ютерні блоки ITX підтримують материнські плати меншого розміру.

Системний блок комп'ютера

Велика вежа

У перекладі велика вежа є блоком ПК великих габаритів, який раніше був представлений у найбільшій кількості. Ці блоки для ПК досить просторі і дозволяють розміщувати дійсно великі компоненти, а також кілька відеокарт.

У блок можна вставляти материнські плати ATX більшого розміру та розширені материнські плати ATX. Ви також маєте місце для можливого розширення. Завдяки великому внутрішньому простору блок ПК дуже добре охолоджується. Таким чином, Big Tower також можна використовувати для створення потужніших ігрових установок або дуже потужних офісних комп’ютерів.

Ці блоки підтримують плати ATX, eATX, mATX та mITX. Також підтримуються блоки живлення ATX, а блок може вмістити відеокарти розміром більше 400 мм. Внутрішній простір дозволяє розмістити у шафі понад 10 вентиляторів.

Міді Тауер

Цей блок ПК в даний час є одним з найпопулярніших, він популярний завдяки своїм достатнім розмірам, що дозволяє вставляти ще більші компоненти. Тут також є місце для можливого розширення. І навіть у цьому випадку проблем із охолодженням у вас, швидше за все, не буде. Його перевага також у тому, що він вимагає менше місця та прийнятну ціну покупки.

Блоки PC Midi можна використовувати для потужніших комп’ютерів, їх можуть використовувати гравці в комп’ютерні ігри. Шафи Midi підтримують плати ATX, mATX та mITX. У таких випадках використовуються блоки живлення ATX. Відеокарти розміром 350-400 мм можна розмістити у внутрішньому просторі. У шафу можна встановити до 8 вентиляторів.

Міні Вежа

Невеликі комп’ютерні шафи найбільше підходять для менш вимогливих користувачів. В основному вони використовуються для звичайної офісної роботи. Через менший простір у блоці ПК ви не зможете розмістити більші компоненти. Ви повинні розраховувати на меншу потужність, і в цьому випадку у вас немає місця для можливого розширення. У комп’ютерних шафах немає навіть ефективного охолодження.

Міні-тумби призначені для збирання середніх ігрових та офісних комп’ютерів. Вони підтримують плати як mATX, так і mITX, блок живлення, що підтримується, — блок живлення ATX. У блоці можна розмістити відеокарту 300-350 мм, внутрішній простір дозволяє вставити 6 вентиляторів.

Міні-ITX

Найменших комп’ютерних шаф вистачить усім, хто хоче використовувати комп’ютер для нормальної роботи чи перегляду фільмів. Ви можете розмістити ці шафи навіть у невеликих кімнатах і вони також дуже підходять для офісу. Навіть у цьому випадку блок ПК не дозволить розмістити великі компоненти.

Шафи підходять для збирання комп’ютерних зборок меншої потужності. Ви використовуватимете їх більше як мультимедійний центр, та й для невибагливої ​​офісної роботи вони підійдуть. Шафи дозволяють вставляти плату Mini ITX, джерело живлення, що підтримується, – джерело живлення SFX. У блоці можна розмістити відеокарту 200-300 мм та 3 вентилятори.

Системний блок комп'ютера

Робочий стіл

Ці блоки ПК відрізняються на вигляд. Шафи для ПК розташовуються горизонтально, що дозволяє розмістити монітор поверх шафи, заощаджуючи місце та тримаючи все під рукою.

Однак недоліком десктопів є менш функціональне охолодження та неможливість розміщення більших компонентів. Це дозволяє більше використовувати робочий стіл для офісної роботи, а також достатній для менш вимогливих користувачів, які бажають використовувати комп’ютер як мультимедійний центр.

Блоки ПК підтримують плати форматів mATX і mITX, підтримуваний блок живлення – блок живлення ATX і SFX. У блок можна вставити відеокарту розміром 150-200 мм та до 3-х вентиляторів.

Зовнішній вигляд

Жорсткі диски – виробляються у 2 розмірах, позиція 2,5″, позиція 3,5″. Менший розмір дозволяє вставляти диски SSD, більший розмір дозволяє використовувати HDD-диски.

Дисководи – зазвичай вони мають слоти 5,25 дюйми. У позиціях можна розмістити DVD-привід, Blu-ray і т.д. Для кожного блоку ПК характерна різна кількість позицій. Шафа типу BigTower має 8 позицій. Midi Tower має 5 позицій, Mini Tower 3 позиції, настільні шафи лише 1 позицію.

З’єднувачі

За допомогою роз’ємів можна зібрати всі компоненти докупи, а різні входи і виходи дозволяють підключати й інші пристрої. Перевірте розташування входів, передні входи забезпечують комфорт для користувачів. Місце, де розташовуватиметься блок ПК, також відіграє важливу роль у плануванні. Ви захочете мати можливість зручно дістатися всіх входів.

Зокрема, у вас мають бути доступні USB-входи для кожного блоку ПК, які дозволяють підключати зовнішні накопичувачі.

eSATA дозволяє підключати зовнішні диски, які можна використовувати для швидкої передачі даних.

FireWire призначений для підключення жорсткого диска.

Має бути входи для підключення динаміків, мікрофона і т.д.

Джерело

Базовим компонентом є комп’ютерний ресурс. Він піклується про надійне живлення всіх компонентів та внутрішніх компонентів. Перш ніж вибрати джерело, дуже добре розрахуйте споживання всього збирання. Добре рахувати із запасом близько 20%.

Якщо ви не знаєте, як вибрати блок живлення, ви можете системний блок купити для ПК із вбудованим блоком живлення. З іншого боку, вимогливі комп’ютерні геймери повинні звернути увагу на вибір джерела.

Для менш вимогливих користувачів достатньо джерела потужністю близько 350 Вт.

ПК-геймерам та іншим вимогливим користувачам слід вибирати блок живлення потужністю від 450 до 500 Вт.

Охолодження

Блоки комп’ютера охолоджуються вентиляторами. У кожному блоці комп’ютера передбачено різну кількість місць розміщення вентилятора залежно від його розміру. Вентилятори повинні мати можливість розміщуватись з кількох сторін. Таким чином, ви можете розмістити вентилятор з боків та ззаду.

Вентилятори абсолютно необхідні для правильної роботи комп’ютера, недостатнє охолодження призводить до небажаного перегріву внутрішніх компонентів. Це також знижує продуктивність та термін служби комп’ютера. Тому завжди розумніше займати всі можливі позиції з віялами.

Матеріал

У цьому випадку матеріал виготовлення також впливає на якість та довговічність блоків ПК. Однак матеріал також визначає ціну шафи. Найдешевші шафи виготовляються із пластику та листового металу нижчої якості. Якщо ви купите дешевшу прозору шафу, прозорий матеріал також буде пластиковим.

Більш дорогі шафи виготовляються зі сталі різної якості або алюмінію. Ці шафи більш місткі, але й важчі. Прозора частина може бути виготовлена ​​зі скла.

У випадку з якісними шафами при складанні вам допоможуть швидкозатискні механізми, які в основному виготовляються із пластику. Такий спосіб збирання називається безінструментальним, ви можете розмістити все у шафі без використання інструментів або будь-яких інструментів. Це рішення практично, але термін його служби не є нескінченним.

У разі цих пластикових механізмів доведеться розраховувати на регулярний огляд і технічне обслуговування. Незакріплені компоненти можуть викликати небажані вібрації та шум.

Дизайн

Ви можете розмістити шафу для ПК під столом або на столі. Найчастіше цей елемент буде дуже помітний, тому зовнішній вигляд теж грає роль. Доступні шафи, що не вражають і дуже красиво оформлені.

Якщо вам дійсно важливим є зовнішній вигляд, вибирайте блоки ПК з позначкою «тюнінг/моддинг». Ці комп’ютерні блоки дозволяють по-різному розміщувати внутрішні компоненти.

З погляду дизайну, ви можете володіти блоком ПК:

З прозорою бічною стінкою, завдяки якій видно компоненти, що розташовані всередині шафи.

Внутрішнє освітлення RDG поширене у дорожчих блоках ПК.

Внутрішній дисплей перевіряє внутрішню температуру та правильну роботу вентиляторів.

Модульна кабельна система підходить для ефективного зберігання кабелів усередині шафи.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі