Press "Enter" to skip to content

Як вибрати заміський будинок: поради архітектора

Експерт розповідає, на що варто звернути увагу покупцям під час вибору заміського будинку.

Купівля заміського житла останніми роками набирає все більшої популярності. Це продиктовано бажанням відпочивати від міської суєти, а також мати свій великий будинок та облаштовувати його та прилеглу територію. Пропозицій на ринку багато, але як зробити правильний вибір? На що звертати увагу? І коли краще вибирати?

Я б рекомендував купувати будинок у зимовий час. Холодна погода якнайкраще допоможе вам зрозуміти, чи правильно утеплений будинок. Як зроблені вікна, чи не пропускають повітря з вулиці, чи є щілини, з яких простягається і таке інше.

Наступне, що необхідно звернути увагу, – інженерне устаткування. Воно має бути якісним та хороших відомих фірм, які зарекомендували себе на ринку. Так, наприклад, дешеві котельні – явна ознака того, що незабаром вам доведеться все міняти, а це питання досить затратне.

Ще один пункт – інсоляція. Це перевірка на те, як сонце світить усередині кожного приміщення. Я нерідко ставав свідком ігнорування цього пункту, через який найкраще приміщення опинялося в тіні. Вікна в будинку повинні розташовуватися так, щоб у всі кімнати потрапляло сонячне світло, та ще у зручний час (не в саму спеку). Так, якщо ви любите лягати і вставати пізно, потрібно, щоб сонце проникло в кімнату ввечері, а якщо ви жайворонок, то важливо, щоб сонце заходило до приміщення з самого ранку. Це дуже важливий аспект якості вашого життя.

Важливо враховувати, чи є в будинку приміщення, де стоятимуть пральна машинка, прасувальна дошка, шафи та ін. Якщо для цього не буде окремого місця, тоді вам доведеться красти корисну площу вітальні, кухні або вашої кімнати, а оскільки це заміський будинок, то і місця там має бути достатньо для всіх потреб.

Якщо площа будинку більше 400 кв.м., я рекомендую розглядати варіанти із чорновими кухнями. Пляшки з водою, комора для продуктів, мішки з овочами, полиці з соліннями та домашніми закрутками – у заміських будинках продукти завозяться у великій кількості, тому така кухня необхідна.

Ще один важливий аспект – наявність машиномісця на ділянці. Краще, щоб їх було щонайменше два. Великий плюс, якщо є ще й місце довкола, тому що у разі приїзду гостей їм не доведеться кидати машину на вулиці чи шукати спеціальне місце для паркування.

Важливо звертати увагу на оздоблювальні матеріали. Нерідко за гарним малюнком насправді ховаються будматеріали низької якості. Будинок може бути замурований сайдингом, а під ним – старі прогнили дошки. Або будинок із бруса, а всередині – всі системи найдешевші.

Ревізійна шафа має бути підписана і зрозуміла. У разі поломки або виходу з ладу системи, ви повинні швидко опустити гребінку, а не годинами розбиратися, що за що відповідає.

Світильники в будинку потрібні гарної якості, тому що їх переустановка вийде вам у копійчину.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі