Press "Enter" to skip to content

Як вимушеним переселенцям записати дитину до школи?

Через тиждень діти знов сядуть за парти, але не для всіх українців цей день пройде звично. Мільйони людей вимушені були виїхати разом з сім’ями у безпечні регіони країни через активні бойові дії. Після переїзду постає питання, як записати дитину до школи.

Відповідь на це запитання надали фахівці  вторинної безоплатної правової допомоги. Вони запропонували декілька алгоритмів дій. 

Залишитись в своїй школі

Цей вихід із ситуації менш стресовий для дитини. Міністерство освіти і науки зазначає, що діти можуть розпочати навчальний рік 2022-2023 у рідних закладах, якщо такі працюють. Також діти можуть навчатись в інших школах за новим місцем проживання. 

Як перейти в іншу школу?

Якщо родина переїхала в інший регіон, то необхідно звернутися до найближчого закладу освіти з заявою, яку пише один з батьків або піклувальник. До заяви необхідно додати копії свідотства про народження, оригінал або копія медичної довідки про стан здоров’я, оригінал або копія документів про освіту при наявності таких. Також в школах попросять показати довідки ВПО. В разі наявності таких довідок дитина зараховується без перерахованих вище документів окрім медичної довідки. 

Пакет документів подається особисто батьками директору школи чи іншого закладу або відсканувати документи і направити їх до школи за допомогою електронної пошти. 

Якщо в закладі освіти не приймають документи і відмовляють, то треба наполягти на письмовій відповіді, в якій будуть зазначені обставини для відмови. Батьки мають право звернутися за вирішенням проблеми до місцевого Департаменту освіти. 

Як влаштувати до школи першачка?

В даному випадку існує декілька питань – втрачені документи, відсутність місць у школі. 

Відновити втрачене свідотство про народження дитини можна у будь-якому відділі реєстрації актів цивільного стану. Подати таку заяву можна очно або через портал Дія. Також у вирішенні цієї проблеми директор школи може повідомити про це в орган опіки і піклування за місцем проживання родини. 

Якщо немає місць у школі чи садочку, їх керівники повинні посприяти влаштуванню дитини до закладу освіти. Директор може звернутися у місцевий Департамент освіти з пропозицією відкриття нового класу, а також вивчення ситуації з оптимізації приміщень, що використовуються не за призначенням. 

Якщо місць все одно не вистачає, то Департамент освіти повинен запропонувати батькам кілька закладів освіти, які знаходяться у безпосередній близькості до місця проживання родини.  

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі