Press "Enter" to skip to content

Які фактори можуть заважати вам завагітніти

Згодом багато жінок замислюються про народження дитини. Але, згідно зі статистикою, багато дівчат стикаються з проблемою зачаття. Безпліддя вважається одним із найскладніших медичних захворювань. На думку фахівців, воно виникає з 5 основних причин.

Гормональний збій

Це найпоширеніша причина, яка перешкоджає зачаттю.

Гормональний баланс – уразлива система жіночого організму. Будь-яке відхилення від норми позначається на репродуктивності.

Що впливає на гормональне тло:

 • стрес та депресія;
 • екологія;
 • спосіб та якість життя;
 • фізична активність;
 • спадковість;
 • інші порушення у організмі.

На наявність проблем із гормонами вказує нестабільний менструальний цикл. Через зміну клімату, застуди або сильні переживання допускається разова затримка терміном до 5-7 днів. Постійні коливання свідчать про гормональний збій.

При нерегулярному менструальному циклі вагітність може довго не наступати. Для виявлення істинної причини збоїв рекомендується звернутися до лікаря та здати аналізи.

Велика вага

Йдеться не про кілька зайвих кілограмів. На вироблення гормонів впливає ожиріння.

Чим більше жінка додає у вазі, тим нижчою є її шанси стати мамою. Надлишок жиру знижує функції яєчників та призводить до безпліддя.

Про ожиріння свідчать:

 • підвищення тиску;
 • задишка при навантаженнях;
 • біль у суглобах;
 • сухість в роті;
 • порушення циклу менструації.

Однією з найпопулярніших причин зайвої ваги є захворювання ендокринної системи. На думку лікарів, щоб завагітніти, індекс маси тіла не повинен перевищувати 24,9 кг/кв. м.

Порушення роботи яєчників

Порушення у роботі яєчників викликають овуляторні розлади. Іноді збитки органам малого тазу завдаються під час операцій або видалення кіст. Внаслідок пошкоджень фолікули не дозрівають повністю. Овуляція не настає вчасно або повністю пропадає. Подібні порушення також викликають інфекційні або запальні захворювання.

Вік

З погляду дітонародження біологічний годинник «тикає». Якість та кількість наявних яйцеклітин з кожним роком знижується. Наприклад, у молодих дівчат оваріальний резерв вищий, ніж у жінок старших 40. І хоч організм здатний виносити здорову дитину, після 35 років яєчники починають гірше функціонувати.

Ідеальний вік для зачаття варіюється між 25 та 30 роками.

Незважаючи на це, кожна жінка має індивідуальну межу фертильності. Адже зараз лікарі все частіше починають стикатися з ранньою менопаузою. Щоб уникнути несподіванок, слід дізнатись у мами, в якому віці у неї почався клімакс. Ця цифра вкаже на орієнтовну межу організму.

Шкідливі звички

Зловживання алкоголем та куріння суттєво знижують шанси завагітніти. За даними, які пропонують репродуктологи, тютюн погіршує фертильність на 13%, а спиртні напої призводять до нерегулярної овуляції. І тому необов’язково довго дотримуватися хворого життя. Навіть у жінок, які зрідка дозволяють собі куріння та алкоголь, спостерігаються проблеми із зачаттям.

Стати мамою здорового та міцного малюка мріють багато жінок. Безпліддя – головний ворог будь-якої жінки. Воно розвивається з різних причин, які завжди носять спадковий характер. У деяких випадках патологія виникає через неправильний спосіб життя, гормональні збої та наявність різних захворювань. У жінки з’явиться шанс завагітніти у тому випадку, якщо буде виявлено справжню причину безпліддя.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі