Press "Enter" to skip to content

Яку роль відіграє цинк у складі металочерепиці

Металочерепиця – це вид покрівлі, який з кожним роком стає все популярнішим серед населення. Справа в тому, що цей вид черепиці міцніший і надійніший, ніж класичний шифер, і значно дешевше, ніж керамічна черепиця, нехай і трохи поступається їй у захисних характеристиках. Тим не менш не можна піти і купити першу черепицю, що ви побачили, потрібно знати нюанси цього покриття, зокрема – про цинковий шар.

Скільки має бути цинку

У магазині можна знайти черепицю із гарантією від 10 до 50 років. Переважно гарантія залежить від товщини цинкового шару на листі черепиці. Нормою шару вважається 225 грам цинку на 1 квадратний метр поверхні, максимумом – 275 грам на кв/м. Купити металочерепицю з високим вмістом цинку можна тут – https://www.eurobud.com.ua/uk/product-category/metalocherepitsya/. Є виробники, які навмисно зменшують кількість цинку, наприклад до 140 грам на кв/м, при цьому значно знижуючи ціну. Звичайно, такий матеріал не підійде для покрівлі, але його можна встановити, наприклад, як паркан.

 

Цинковий шар має особливість – він пластичний. Коли на покрівлі з’являється подряпина, цинк закриває його, тому чим товщі шар покриття, тим довше ваша металочерепиця чинитиме опір іржі та корозії.

 

При виборі металочерепиці звертайте увагу на її склад. Офіційні виробники повинні писати на кожному листі з чого складається їх продукція, якщо такої немає, мабуть, це підробка. Враховуючи, що максимальна кількість цинку буде представлена у найдорожчих моделях, можна порахувати бюджет та скласти кошторис на покрівлю всього будинку.

На що впливає кількість цинку

Сучасна металочерепиця може триматися до 50 років. Щоб метал не іржавів і не з’являлися дірки, його покривають захисними покриттями. Цинкове покриття на металочерепиці – це додатковий захисний шар, який збільшує довговічність покриття, захищаючи від корозії та зовнішнього впливу на металі загалом. Лист черепиці складається з 5 шарів: металеве полотно, цинкове покриття, пасивація, ґрунт та полімерне покриття. Головну роль у захисті відіграють цинкове та полімерне покриття. Цинк може змиватися з часом під впливом дощу, його правильна комбінація разом із цинком дає максимальну довговічність.

Також впливає на довговічність вид полімерного покриття. Є два види покриття металочерепиці: глянсове та матове. Їхня різниця не лише у зовнішньому вигляді, а й у товщині. Матове покриття – це більш товсте гранульоване напилення, тому воно довше тримається, майже не втрачає вигляд з часом і коштує дещо дорожче. Найдорожча комбінація металочерпиці – це матове полімерне напилення в сумі з цинковим шаром в 275 грам на кв/м.

Загалом можна виділити 3 пункти, на що впливає вміст цинку на листі металочерепиці.

  • Чим більше цинкового шару в листі покрівлі, тим більше вона прослужить.
  • За наявності великої кількості цинку у поєднанні з полімерним покриттям металочерепиця довго не втратить свої естетичні якості: не вицвітатиме і не з’являться плями.
  • Якщо металочерепиця має достатню кількість цинку, не потрібно спеціально вибирати покриття для регіону або місця зі складними кліматичними умовами – така покрівля підійде скрізь.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі