Press "Enter" to skip to content

Який шуруповерт краще — ударний чи безударний

Шуруповерти стали незамінними помічниками майстрів під час ремонтних та будівельних робіт. Приладами легко закрутити чи відкрутити будь-які шурупи. Моделі з функцією дриля стають у нагоді й в інших випадках. Наприклад, коли потрібно швидко почистити чи відшліфувати поверхні, виконати отвори у твердих матеріалах. Є також нестандартні способи використання шуруповерта: прочищення каналізації, скручування дротів, створення лунок під розсаду тощо.

Різниця між типами шурупокрутів

Часто можна побачити в магазинах пропозиції ударних та безударних шуруповертів. Ці прилади відрізняються один від одного наявністю ударної функції, коли шестерня та вал рухаються не лише по колу, але також поступально. Це дає такі переваги:

  • більш просте свердління бетонних або цегляних стін;
  • щільне закручування шурупів та гвинтів;
  • менше навантаження на зап’ясток оператора.

Вартість ударного шурупокрута дещо вища за ціну безударного. При цьому в першому варіанті час роботи від акумулятора коротший. Тому, обираючи для себе інструмент шуруповерт, слід зважати на те, чи дійсно вам потрібна для роботи ударна функція.

Особливості ударних моделей

Прилади з ударним механізмом працюють від електрики або від пневматичного приводу. Пневматичні застосовуються лише в промисловості й на спеціалізованих автосервісах через їхню громіздкість.

Попри більш широкі можливості ударного шуруповерта цей прилад має певні недоліки:

  • Штовхальний механізм схильний до пришвидшеного зношування. Особливо це помітно в недорогих моделях.
  • На ударному режимі шуруповерт суттєво шумить. Також в цей час знижується швидкість роботи.
  • Такі моделі конструктивно не можуть оснащуватися кулачковими патронами та обмежувачами крутного моменту.

Безударні шурупокрути та їхні характеристики

Конструкція безударних моделей більш проста, тому вони менше схильні до зношування. Також подібні шуруповерти коштують дешевше і працюють без підзарядки довше за свої ударні аналоги. Завдяки невеликій вазі приладу зменшується навантаження на руку оператора. Але вони мають і недоліки:

  • Не можуть свердлити тверді та непружні поверхні на кшталт бетону або каменю.
  • Якщо кріплення, що потрібно викрутити, пошкоджене, є великий ризик виходу приладу з ладу.

Що вибрати

Обирати прилад слід залежно від призначення. Для професійних цілей найкраще пасують ударні потужні шуруповерти популярних брендів. Вони зможуть впоратися із застарілими, прикипілими та пошкодженими кріпленнями. Обираючи модель, слід звертати увагу на ємність АКБ та частоту обертання шпинделя — що більше, то краще.

Для нечастого застосування вдома оптимально підійдуть безударні моделі початкового рівня. Вони не мають спеціалізованих функцій, тому й коштують дешевше.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі