Press "Enter" to skip to content

Який вид спорту вибрати для дитини?

Всім дітям необхідна розумна фізичне навантаження – для здоров’я і гармонійного розвитку, тому багато батьків віддають дитину в спортивні клуби та секції. При цьому ніхто не знає заздалегідь, чи стане юний спортсмен чемпіоном, все залежить від його особистої зацікавленості і природних даних. Найголовніше-правильно вибрати спортивний напрямок, а це вже ціла наука!

Чим корисний спорт для дітей?

Фізичні навантаження сприяють формуванню м’язової системи і опорно-рухового апарату, зміцнюють імунітет, нерви і серце, а також збільшують обсяг легенів, що дозволяє більш активно постачати організм киснем. Спорт зміцнює вестибулярний апарат, виправляє плоскостопість, сприяє формуванню правильної постави, розвиває витримку і окомір, якщо мова йде про теніс. Постійна фізична активність робить дитину сильною, витривалою і спритною, а командні види спорту вчать її взаємодіяти з іншими людьми, працювати на результат в одній команді.

Спорт відмінно дисциплінує, формує терпіння, стриманість, цілеспрямованість, концентрацію уваги, швидкість реакції і силу духу, якої часом так не вистачає в дорослому житті. Психологи також стверджують, що фізична активність впливає і на інтелект, тому спорт в розумних дозах допомагає навіть поліпшити успішність в школі.

У спортивній секції можна знайти нових друзів, іноді на все життя, до того ж тренування займуть дитину, не дадуть йому безцільно вбивати час. Спорт особливо важливий для статевого дозрівання хлопчиків, оскільки від фізичних навантажень залежить вироблення тестостерону, що впливає не тільки на зовнішні статеві ознаки, а й на формування чоловічого характеру. Дівчаткам теж потрібні фізичні навантаження для зміцнення м’язового корсету, кісткової системи і здоров’я.

Як прищепити дитині любов до спорту

Якщо дитина категорично не хоче ходити в спортивну секцію і взагалі не любить рухатися, варто серйозно задуматися. Гіподинамія, сидячий спосіб життя і великі навантаження в школі призводять до поганого самопочуття і проблем зі здоров’ям, тому залучати дітей до спорту потрібно з самого народження. Всім відомо, що краще переконувати власним прикладом, тому якщо вся сім’я захоплена спортом, то і дитині, швидше за все, він буде подобатися. Малюки із задоволенням катаються на ковзанах, роликах або велосипеді, грають в м’яч і роблять гімнастичні вправи.

Створіть умови для фізичної активності вдома і на вулиці-встановіть в квартирі невеликий спортивний комплекс або шведську стінку, гуляйте на спортивних майданчиках, відвідуйте разом спортзал і басейн. При цьому не повинно бути ніякого тиску і нав’язування своєї думки з приводу того, яким видом спорту повинен займатися дитина.

За якими критеріями вибирати спортивну секцію?

Існує так багато спортивних секцій для дітей, що очі розбігаються, і часом батьки не знають, чому віддати перевагу. В першу чергу вони повинні поцікавитися, який спорт подобається дитині і чого хоче він сам. Цілком можливо, його переваги не співпадуть з вашими мріями, і з цим доведеться змиритися. Деякі батьки намагаються нав’язати дітям свої нереалізовані дитячі бажання, а робити це категорично не можна. Якщо дитина не знає, що йому до душі, потрібно дати йому можливість приміряти на себе різні види спорту, і тоді йому буде простіше вибрати. Важливо, чи має дитина якусь схильність до певного виду спорту, чи володіє він відповідними природними даними — зазвичай це виявляється на тестуванні, яке проводять тренери в спортивних школах.

“Зайва вага завадить хлопчикові займатися футболом, але не є перешкодою для дзюдо, плавання і хокею. Високий зріст не вітається в спортивній гімнастиці, але необхідний в баскетболі і волейболі. Дуже важливий і темперамент-флегматику практично неможливо домогтися успіху у футболі та інших швидкісних видах спорту, але він може стати кращим в боулінгу, а інтровертам складно реалізувати себе в командних видах спорту, зате одиночні ігри, наприклад Гірські лижі, теніс і більярд, дадуть їм прекрасні можливості для розвитку”. – Іван Стоцький Тренер дитячого спортивного клубу.

Вибір секції за станом здоров’я

Чи можна дитині займатися спортом при наявності якихось захворювань? Все залежить від діагнозу, більш того, багато в чому вибір спортивної секції визначає стан здоров’я.

“З бронхіальною астмою варто уникати бігу, велосипедного спорту, роликів, ковзанів та інших аеробних навантажень, але цілком допустимі заняття плаванням і боротьбою. При високому тиску і слабких судинах, навпаки, протипоказані єдиноборства, але можна вибрати волейбол, баскетбол або Гірські лижі. Якщо у дитини плоскостопість, короткозорість і проблеми з шийними хребцями, йому протипоказаний модний зараз великий теніс, а очні та шкірні захворювання можуть стати перешкодою для плавання. Цікаво, що Верхова їзда — ідеальний вид спорту для дітей з будь-якими особливостями організму, оскільки в ньому відсутні великі фізичні навантаження, а спілкування з тваринами благотворно впливає на психіку”. – Ігнатій Петров спортивний лікар.

Важливим моментом є близькість спортивної секції до будинку, погодьтеся, витрачати занадто багато часу на поїздку в спортивний клуб недоцільно, адже у дитини крім спорту є безліч інших важливих і цікавих справ.

Фізкультура або спорт?

Фізкультурою зазвичай займаються заради здоров’я і загального фізичного розвитку, а спортом — для досягнення результатів. На жаль, високі спортивні навантаження і тренування до знемоги зношують організм, до того ж страждають Інші сфери життя, адже юним спортсменам ніколи вчитися, читати книги і займатися в якихось гуртках. За статистикою, тільки 5% юних спортсменів стають чемпіонами, тому подумайте, чи варто завантажувати дитину понад міру або просто дати йому можливість займатися спортом заради задоволення і здоров’я.

Який спорт вибрати за віком

Кожен вид спорту має свої вікові критерії, які потрібно враховувати при виборі спортивної секції. Наприклад, в художню гімнастику приходять в 3-4 роки, оскільки маленьким дівчаткам легше розвинути гнучкість і досягти гарної розтяжки, в спортивну гімнастику дівчаток беруть в 6 років, а хлопчиків на рік пізніше. У плавання теж краще віддавати в ранньому віці, приблизно з 3-4 років — цей вид спорту найменш травмонебезпечний, а користь для здоров’я величезна. У футбольні, хокейні, баскетбольні та волейбольні команди, в секції бойових мистецтв і в шахові клуби приймають з 5-6 років, як і в легку атлетику, а в лижні секції беруть тільки молодших школярів з 7-8 років. Проблема полягає в тому, що схильність до якогось виду спорту в 3-4 роки виявити дуже важко, а до 6-7 років вже можна зробити більш зважений вибір, заснований на природних даних дитини.

Для хлопчиків і дівчаток

У наш час спорт не поділяється на чоловічий і жіночий. Однак деякі заняття більше підходять хлопчикам або дівчаткам. Зрозуміло, що футбол і хокей відносяться до хлоп’ячих видів спорту, хоча багато дівчаток також із задоволенням відвідують ці секції. В який спорт віддати хлопчика-підлітка? У силові види спорту беруть зазвичай з 14-16 років, коли повністю сформується опорно-руховий апарат, інакше сильні навантаження можуть деформувати кістки і суглоби дитини. Який спорт підходить дівчаткам? Зазвичай це класичні жіночі види спорту – гімнастика, спортивна аеробіка, фігурне катання, шейпінг, синхронне плавання, спортивні танці, які допомагають сформувати красиву фігуру, поставу, ходу і граціозність.

Для гіперактивних хлопчиків і дівчаток підійде водне поло, в якому діти витрачають багато сил і енергії, але при цьому не так сильно втомлюються, оскільки вода надає заспокійливу дію на організм. Для хлопчиків також підходить бокс, легка атлетика і командні види спорту, в яких вони вчаться бути чоловіками, адже «боягуз не грає в хокей».

Цікавтеся спортивними досягненнями дитини, розпитуйте його про те, що відбувається в спортивній секції, радійте успіхам, разом переживайте труднощі і невдачі. Зрештою, головне-задоволення від занять у секції, а не перемога на черговому змаганні. Батьки, зациклені на результаті, мріють про Олімпійські перемоги і занадто серйозно ставляться до тренувань, роблять помилку. Нехай малюк сам вибере, що для нього важливіше, адже спорт — це далеко не все життя…

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі