Викладачі та вихователі Олександрійської громади отримуватимуть щомісячну надбавку в розмірі 2 000 гривень до своєї основної зарплати. Перші виплати надійдуть уже в квітні 2025 року.
Про це повідомив міський голова Олександрії Сергій Кузьменко, передають новини Кіровоградщини.
За його словами, протягом останніх трьох місяців він особисто працював з представниками бізнесу та платниками податків, шукаючи фінансові ресурси для підтримки освітян.
Наразі посадовець готується звернутися до депутатів на найближчій сесії міської ради 3 квітня з проханням підтримати це рішення.
Хто зможе отримати доплату?
З квітня додаткові 2 000 гривень з місцевого бюджету отримають педагоги таких закладів:
- загальноосвітніх шкіл;
- дитячих садків;
- позашкільних навчальних установ.
Доплата передбачена для всіх викладачів і вихователів, які працюють у закладах освіти Олександрійської громади, що входить до Кіровоградської області.
Інші надбавки для педагогів у 2025 році
Крім місцевих виплат, українські вчителі також отримуватимуть доплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1286. Згідно з нею, педагоги отримають надбавку за роботу в несприятливих умовах:
- з 1 січня 2025 року — 1 000 гривень щомісячно (1 300 грн до оподаткування);
- з 1 вересня 2025 року — 2 000 гривень щомісячно (2 600 грн до оподаткування).
Ці доплати діятимуть до завершення або скасування воєнного стану в країні.
Нарахування здійснюватиметься пропорційно до навчального навантаження для педагогічних працівників:
- початкових шкіл;
- гімназій;
- ліцеїв, включно зі спеціалізованими;
- спеціальних шкіл;
- навчально-реабілітаційних центрів та їхніх структурних підрозділів.
Уряд передбачив 4,6 млрд гривень на фінансування цієї ініціативи, що дозволить забезпечити надбавки для вчителів у першому півріччі 2025 року.


