Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
Педагоги / фото ілюстроване yug.today

На Кіровоградщині виплатять надбавку педагогам: хто отримає 2 000 грн у квітні?

Викладачі та вихователі Олександрійської громади отримуватимуть щомісячну надбавку в розмірі 2 000 гривень до своєї основної зарплати. Перші виплати надійдуть уже в квітні 2025 року.

Про це повідомив міський голова Олександрії Сергій Кузьменко, передають новини Кіровоградщини.

За його словами, протягом останніх трьох місяців він особисто працював з представниками бізнесу та платниками податків, шукаючи фінансові ресурси для підтримки освітян.

Наразі посадовець готується звернутися до депутатів на найближчій сесії міської ради 3 квітня з проханням підтримати це рішення.

Хто зможе отримати доплату?

З квітня додаткові 2 000 гривень з місцевого бюджету отримають педагоги таких закладів:

  • загальноосвітніх шкіл;
  • дитячих садків;
  • позашкільних навчальних установ.

Доплата передбачена для всіх викладачів і вихователів, які працюють у закладах освіти Олександрійської громади, що входить до Кіровоградської області.

Інші надбавки для педагогів у 2025 році

Крім місцевих виплат, українські вчителі також отримуватимуть доплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1286. Згідно з нею, педагоги отримають надбавку за роботу в несприятливих умовах:

  • з 1 січня 2025 року — 1 000 гривень щомісячно (1 300 грн до оподаткування);
  • з 1 вересня 2025 року — 2 000 гривень щомісячно (2 600 грн до оподаткування).

Ці доплати діятимуть до завершення або скасування воєнного стану в країні.

Нарахування здійснюватиметься пропорційно до навчального навантаження для педагогічних працівників:

  • початкових шкіл;
  • гімназій;
  • ліцеїв, включно зі спеціалізованими;
  • спеціальних шкіл;
  • навчально-реабілітаційних центрів та їхніх структурних підрозділів.

Уряд передбачив 4,6 млрд гривень на фінансування цієї ініціативи, що дозволить забезпечити надбавки для вчителів у першому півріччі 2025 року.

Новини партнерів