Press "Enter" to skip to content

Допомога для ВПО: у Кропивницькому обговорять проблеми переселенців

Як підтримати переселенців і допомогти їм налагодити життя у новій громаді? Які інструменти адаптації та інтеграції нових мешканців ефективні? Про це йтиметься під час регіонального форуму “Інтеграція переселенців на Кіровоградщині: проблеми, рішення та роль Ради ВПО”, що відбудеться 10 березня у м. Кропивницький (конференц-зал комплексу Регіональної торгово-промислової палати, вул. Преображенська, 79-А). Початок о 9:00.

Після повномасштабного вторгнення Кіровоградщина прийняла більше 170 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Станом на початок березня, в Кіровоградській області зареєстровано понад 87 тисяч переселенців, що знайшли тут прихисток через війну. Те, яким буде їхнє нове життя, залежить від громадського сектору, бізнесу, місцевої влади. Та, безумовно, від них самих.

Тому головна мета форуму — виробити спільне бачення підтримки, адаптації та інтеграції ВПО, почути від них про їхні потреби. А ще — з’ясувати, як підвищити рівень співпраці влади та громади у цій галузі й поділитися позитивним досвідом розробки проєктів для допомоги ВПО.

Захід стане майданчиком для спілкування між переселенцями, які проживають на Кіровоградщині, владою, бізнесом і громадським сектором. Адже саме координація їхніх зусиль допоможе людям відновити життя та відчути себе частиною громади. Одним з інструментів у цій співпраці стане Координаційна рада з питань ВПО.

Під час виступів спікерів/ок та панельних дискусій учасники/ці форуму:

  • обговорять можливості працевлаштування ВПО, підтримки та захисту переміщеного бізнесу на території Кіровоградської області;
  • розглянуть інструменти адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб;
  • представлять переваги рад ВПО як потужного інструменту на шляху інтеграції ВПО;
  • презентують чинні гуманітарні ініціативи та запланують можливі партнерства.

З-поміж учасників очікуються представники/ці:

  • органів державної влади та місцевого самоврядування, зокрема начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович та заступники міського голови м. Кропивницького Сергій Колодяжний та Михайло Бєжан;
  • регіонального та релокованого бізнесу;
  • локальних благодійних фондів і волонтерських ініціатив;
  • рад ВПО.

Захід проводиться в межах програми Єднання заради дії, що реалізується IREX в Україні разом із Благодійною організацією Благодійний фонд Стабілізейшен Суппорт Сервісез та за підтримки Державного департаменту США.

Контактна особа:

Антон Антонов, регіональний координатор

програми “Єднання заради дії” в Кіровоградській області

+38 066 242 77 07

aantonov@radnyk.org

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі