Press "Enter" to skip to content

Гардеробна або шафа-купе: що вибрати для маленької квартири

У будь-якому житлі існує окреме місце для зберігання одягу. В ідеалі це окреме приміщення, але, на жаль, площа наших квартир часто не дозволяє таку «розкіш». Доводиться шукати рішення за відомим принципом оптимізації, тобто обладнати міні-гардеробну або велику шафу. Давайте спробуємо з’ясувати, що краще вибрати для маленької квартири — маленьку гардеробну або ж шафа-купе?

Міні-гардеробна – безсумнівні плюси

Гардеробна або шафа-купе: що вибрати для квартири

Гардеробна кімната являє собою окремий простір в будинку або квартирі, в якому розташовуються системи зберігання для одягу, взуття та аксесуарів. В ідеалі таке приміщення повинно бути добре освітлено, з вхідними дверима, іноді вікном. Це часто важкодоступно в сучасній міській квартирі, але ось необхідний мінімум розпланувати можна.

«Мінімальна ширина вбиральні не повинна бути менше 150 см. потрібно виходити з того, що людина повинна пересуватися уздовж вішалок і полиць всередині Вбиральні з комфортом. Гардеробна – це приміщення, де є місце і речам, і людині». – Богдан Петченко (фахівець з ремонту та перепланування приміщень).

Безсумнівний плюс гардеробної-швидкий доступ до речей: відкрив двері-і всі речі видно відразу. До того ж міні-гардеробну легко переробляти в процесі експлуатації — змінити кількість полиць, висоту розміщення вішалок, додати або прибрати зайві системи зберігання.

«Для мене є ще один плюс – якщо потрібно швидко привести вітальню і за сумісництвом спальню в порядок, все зайве моментально переміщається в міні-гардеробну. Двері закриваються, і в кімнаті відразу чисто. Це буває рідко, але допомагає при появі раптових гостей». – Ніна Грищенко (домогосподарка).

Пошук рішень

Гардеробна або шафа-купе: що вибрати для квартири

Міні-гардеробна – досить бюджетне рішення в порівнянні з повнорозмірним вбудованим шафою. Але треба пам’ятати про співвідношення ціни і якості. Адже наповнення ми купуємо на довгий період. Зайва економія призведе до переробок.

«Міні-гардеробну ідеально робити в готовій ніші, якщо це входить в планування квартири, або ж спеціально побудувати для неї таку. При цьому ширина ніші повинна відповідати вимогам комфорту, – пояснює дизайнер інтер’єру Вікторія Кравченко. – Якщо є можливість облаштувати гардеробну уздовж всієї стіни-будуйте. До того ж обладнати це приміщення можна поступово — не ставити відразу стаціонарну стіну, не встановлювати двері, а відокремити гардеробну від основної кімнати щільною шторою на стельовому карнизі. Такий прийом дозволить зберегти природну вентиляцію, а текстиль додасть затишку інтер’єру».

Головна умова – вільний доступ в міні-гардеробну. В цьому плані комфорт безпосередньо залежить від того, які встановлені двері. Якщо зробити в гардеробній глухі двері, необхідно передбачити припливно-витяжну систему вентиляції. Інакше речі придбають затхлий запах.

Резюмуючи, можна сказати, що окреме приміщення для зберігання дозволить не захаращувати шафами і без того не особливо просторі кімнати. Навіть в однокімнатній квартирі з плануванням, що не дозволяє виділити під гардеробну місце в коридорі, можна пожертвувати частиною житлового простору. У кімнаті поставити комод для білизни, а основний одяг переселити в гардеробну.

«Міні-гардеробна доречна в будь-яких квартирах, навіть в малогабаритних. Два-три квадратних метри, виділених для зберігання, можуть стати вирішенням проблеми. Сезонні речі, взуття, Побутові прилади — всьому своє місце. Тут же можна розмістити прасувальну дошку, пральну машину або кошик для брудної білизни. Правда, для цього потрібна вентиляція. Додаткове провітрювання-важливий нюанс. Навіть якщо гардеробна буде спочатку передбачена виключно для зберігання одягу, вона не повинна задихатися». – Сергій Горбов (архітектор, дизайнер).

Шафа як міні-гардеробна

Гардеробна або шафа-купе: що вибрати для квартири

А як же шафа? Чи може він бути настільки ж зручним? Вбудована шафа рівнозначний міні-Вбиральні, за умови що він робиться на замовлення, а не купується готовий. Закони ергономіки при плануванні кімнати дозволять вам визначитися, купувати шафу або будувати нішу для вбиральні. Зручність зберігання Не повинно впливати на комфорт і безпеку пересувань в кімнаті. Важливо і загальне декоративне рішення інтер’єру.

Для того щоб замовити оптимальний шафа, потрібно провести попередні розрахунки:

  • оцінити кількість речей;
  • виміряти їх довжину;
  • порахувати речі, які висять на плічках, лежать на полицях, всередині ящиків;
  • визначити, де і як буде зберігатися постільна білизна, взуття в коробках, іграшки, ковдри, а також що буде лежати на антресолях.

Вбудована шафа дозволяє зберігати речі уздовж однієї стіни, тоді як в міні-Вбиральні зберігання зазвичай розташовується уздовж 2-3 стін.

Міні-гардеробна і шафа: сім разів відміряй…

Гардеробна або шафа-купе: що вибрати для квартири

Для наочності наведемо деякі цифри і рекомендації:

  • Обсяг місткості шафи з габаритами 300 × 300 × 60 сантиметрів становить 5,4 кубічних метра.
  • Обсяг місткості міні-вбиральні з габаритами 300 × 300 × 100 сантиметрів становить 9 кубічних метрів. Обсяг зберігання-близько 6,5 кубічних метра, через невикористовуваного простору.

Триметрова шафа буде мати мінімум дві розсувні двері або 4-6 орних. Тобто для того, щоб знайти потрібні речі з різних частин шафи, доведеться відкривати різні двері. Тому зберігання слід спланувати таким чином, щоб речі були доступні. Для цього можна використовувати висувні системи, кутові полиці, поворотні або округлені вішалки. При індивідуальному замовленні шафи всі ці нюанси варто обговорити з конструктором-дизайнером.

Для гардеробної потрібно окремий простір і не менш продуманий підхід у виборі систем зберігання і розташування речей.

Обидва варіанти мають свої плюси і мінуси, але, що б ви не вибрали, не забувайте про власний комфорт і грамотної плануванні. Нехай у вашому домі речі завжди лежать на своїх місцях, а підтримання порядку не вимагає занадто багато часу.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі