У межах продовження декомунізації в Україні розглядається можливість перейменування ще двох областей — Кіровоградської та Дніпропетровської. Ці регіони досі зберігають у своїх назвах спадщину радянського періоду, попри те що їхні адміністративні центри вже перейменовано: Кіровоград став Кропивницьким, а Дніпропетровськ — Дніпром.
Про це повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров, передають новини Кіровоградщини.
Для Кіровоградської області найбільш ймовірною новою назвою фахівці вважають “Кропивницька область”. У випадку з Дніпропетровською областю серед потенційних варіантів звучать “Дніпровська” або “Січеславська”.
Однак реалізувати ці зміни прямо зараз неможливо, оскільки для цього необхідні поправки до Конституції України. А внесення змін до Основного Закону в умовах воєнного стану заборонене. Тож процес перейменування буде відкладено до часу, коли в країні буде скасовано воєнний стан.
Після завершення активної фази війни та повернення до стабільного політичного процесу, ймовірно, ці зміни все ж будуть втілені — як логічне продовження розпочатої декомунізації на регіональному рівні.


