Щороку українці, та й решта жителів планети, відзначають день зимового сонцестояння. Розповідаємо, які звичаї з ним пов’язані, а також як і коли ми відзначатимемо його у 2022 році.
Людина завжди залежить від природи. Навіть сьогодні, у добу високих технологій, природа залишається головною в її тандемі з людством. З давніх-давен люди підлаштовували своє життя під зміну сезонів і погодні явища: спостерігали за ними, виявляли закономірності, створювали прикмети. І, звісно, визначали важливі дати. День, коли Сонце посідає найнижчу точку щодо земного горизонту, назвали днем зимового сонцестояння.
Якого числа буде день зимового сонцестояння у 2022 році
Вчені-астрологи вважали, що день зимового сонцестояння у 2022 році настане у середу, 21 грудня о 21:48:10. Тобто ніч з 20 по 21 грудня буде найдовшою на рік, а день, відповідно, найкоротшим.
Яким був день зимового сонцестояння раніше
Цей день завжди був дуже важливим для наших пращурів. Люди вірили, що з його приходом на світ виходять злі духи, які не проти підживитися живою енергією. Щоб злякати нечисту силу, люди розвішували по всьому будинку ялинові гілки — вважалося, що запах хвої відлякає небажаних гостей. Ще один ритуал був пов’язаний із вулицею. Після настання темряви на центральній площі розпалювали велике ритуальне багаття, асоціюючи його з народженням нового Сонця. Його сили алегорично підтримувалися полум’ям вогнище.
Також у день зимового сонцестояння святкували Коляду. Старослов’янською так звали Бога нового Сонця. Колядки проходили весело та з розмахом — люди водили хороводи, співали пісні, танцювали народні танці, пили медовуху та пекли калачі. Вважалося, що чим веселіше пройде свято, тим яскравіше Бог нового Сонця висвітлить його шанувальників і тим легшим буде їхнє життя.
Обряди на день зимового сонцестояння
Наші пращури вважали, що день зимового сонцестояння таїть у собі особливу магію, яку потрібно використовувати в благих цілях. Тому влаштовували спеціальні ритуальні обряди. Повторити їх можете ви.
Насіння бажання
Якщо принести в будинок насіння будь-якої рослини, покласти його на змочену водою ганчірочку і вимовити слова старовинної змови, ваше бажання може справдитися. Ритуальні слова звучать так: «Насіння та по насіння, мені та по правді, маю намір (що ви маєте намір зробити наступного року), та так щоб намір мій здійснився, проріс, корінням міцно в землю вп’ялося. Так само буде так само си, і тако бути. Амінь». Не забудьте після сходів пересадити їх у горщик і поливати щодня протягом тижня. Навесні потрібно пересадити рослину під будь-яке пишне дерево і чекати. Наші пращури стверджували, що через місяць бажання вже збувається.
Цілюща ванна
Наберіть повну ванну води, запаліть свічки та вимкніть верхнє світло. Розслабтеся, насолоджуючись теплою водою, і закрийте очі. Уявіть усі свої негативні події у фізичному сенсі. Стисніть їх подумки сильно в кулаки і викиньте. Через деякий час ви повинні відчути, як піде тіло тепло, а на душі стане яскравіше і легше. Після цього ритуалу можна спустити воду, а в процесі лежати і уявляти, що разом із водою з вашого життя витікає все погане.
Обряд на виконання бажання
Запишіть на чистому папері своє найзаповітніше бажання, згорніть лист у трубочку. Далі запаліть свічку та підпаліть листок з одного кінця. Поки він горітиме, вимовляйте слова:
«Мовчазне, і в тому заповітне, те, що в таємному куточку — що в моїй душі, все то в вогні — все те полум’я поглине, все, що піде в космос, все, то до вищих сил дійде. А від них назад прийде — та сповнене, та таке, що прийде задоволення. Та таке невдоволення вже піде. Хай іде — виповниться, збудеться, та силам не забудеться». Попіл, що залишився, зберіть і розвійте на вулиці при сильному вітрі. Після цього бажання має здійснитися.