Press "Enter" to skip to content

Коли Хелловін 2022: дата та традиції святкування

Хелловін (Halloween) — незвичайне свято, яке дуже подобається дітям. Він не входить до числа державних чи офіційних в жодній країні світу, але своєю популярністю поступається лише Різдву. Коли і як святкують Хелловін, знають дослідники культів та традицій Жан Маркаль та Ніколас Роджерс.

В чому суть Хелловіну і коли його відзначають у 2022 році

Якого числа Хелловін у 2022 році? Свято Хелловін прив’язане до однієї і тієї ж дати, змінюється лише день тижня. Похмуре та водночас веселе свято у 2022 році відзначатимуть по всьому світу у понеділок 31 жовтня.

В чому суть Хелловіну? Хелловін, або напередодні Дня Усіх Святих, який у світі відзначають 31 жовтня, вважається найстрашнішим днем ​​року. Його пов’язують із появою всякої нечисті, від якої може захистити лише костюмований одяг та страшний грим на обличчі. Вважається, що маскування допомагає заплутати та обдурити нечисту силу. Хелловін об’єднує християнські та язичницькі обряди, як пише Жан Маркаль у книзі «Хелловін: історія та традиції».

Дата святкування Хелловіна в останній день жовтня була обрана недарма. Кельтський календар поділяв рік на дві половини. Перша — з травня до жовтня — була теплою, світлою та сприятливою, а друга — з листопада по квітень — відрізнялася холодом і сутінком. Вважалося, що на стику цих часів злі духи беруть гору, настає час величезної темряви. За рішенням Папи Римського Григорія ІІІ у VIII столітті на 1 листопада перенесли день пам’яті всіх святих. Так християнська церква хотіла викорінити язичницькі традиції.

В англійській мові свято називається All Hallow’s Eve, що в скороченому варіанті звучить як Halloween, а перекладається як напередодні Всіх Святих. Вперше визначення потрапило до Оксфордського словника англійської мови у XVI столітті: Хелловін зафіксували як шотландське скорочення англійської фрази.

Автор книги «Хелловін» Ніколас Роджерс пише, що вже на початку XX століття свято кельтів, пов’язане з духами та злими силами, перетворилося на неофіційне, але масштабне свято. У ньому стали брати участь дорослі та діти. Вони отримували величезне задоволення від оригінальних костюмів, імпровізованого маскараду та величезної кількості насолод. Ті, хто не бере участі в маскараді, готують цукерки для дітей, які обов’язково постукають у двері увечері 31 жовтня.

Такого дня проводять костюмовані вистави, ходи, люди відвідують сусідів і беруть відкуп — солодощі. Протягом багатьох століть святкування Хеллоуїна трансформувалося. Змінювалися традиції та вікові категорії людей, які беруть участь у костюмованому шоу, але від цього ніч з 31 жовтня на 1 листопада ставала ще цікавішою та незвичайнішою. Це незвичайне свято з особливим розмахом відзначають мешканці Ірландії, США, Великобританії, Канади.

Традиції Хелловіну

Як святкують Хелловін? У різних країнах світу організовують костюмовані ходи, карнавали. Учасники несуть у руках різні атрибути свята (палачі факели, черепа, павуків). Крім того, дотримуються таких традицій:

 1. Виготовляють ліхтарі Джека з гарбуза – офіційного символу Хеллоуїна. Усередину плода ставлять свічку, що горить.
 2. Прикрашають будівлі всередині та зовні предметами, що символізують містичну суть свята (криваві свічки, павутиння з марлі, монстри на шибках, криваві відбитки на сходах та стінах, жахливі портрети та ін.).
 3. Діти, переодягнені в оригінальні костюми, ходять до сусідів із вимогою «Trick or treat?» («Гаманець чи життя?») або «Солодощі чи гидоті?». Почувши загрозливу фразу, дорослі відчиняють двері і вступають у веселу гру, вручаючи дітям солодощі.
 4. Молоді дівчата ворожити вночі на Хеллоуїн. Щоб побачити обличчя судженого в дзеркалі, дівчина проходить темними сходами спиною вперед і проводить запаленою свічкою перед дзеркалом. Якщо з’являється відображення черепа, дівчина залишиться незайманою на все життя.
 5. Фільми жахів та фентезі вдало вписуються у тематику свята. Такі фільми показують усю ніч у кінотеатрах та по телебаченню.
 6. У нічних клубах проводять тематичні вечірки зі спеціальними коктейлями, магічним гарбузовим супом, гарбузом «Фаршована голова Джека» або стравою під назвою «Розплавлений мозок Джека-коваля» (гарбузове фондю).

Існує цілий ряд прийме, чого не можна робити на Хелловін. Необхідно дотримуватись таких правил:

 • Засвітіть свічки на вікнах, вони будуть проганяти злих духів. Згасла свічка – поганий знак.
 • Одягніть одяг навиворіт, а з дому вийдіть задом наперед. Так заплутаєте привиди і злякаєте їх.
 • Не вбивайте павуків, яких пов’язують із душами померлих родичів.
 • Слід прогнати чужу тварину від свого будинку. Якщо в будинку мешкає чорна кішка, випустіть її на ніч погуляти.
 • Заберіть випрану білизну в будинок, щоб вночі не забралася нечиста сила.
 • Закрийте всі вікна та двері від злих духів.
 • Якщо почуєте кроки за спиною, не оберніться. Нечисть може вас наврочити.

Ритуали на Хелловін проводить тільки в тому випадку, якщо вірите в їх чарівну силу. Якщо свято – це привід відволіктися від сірих буднів, переодягайтеся в карнавальний костюм і беріть участь у загальних веселостях.

Хелловін 2022 пройде весело і казково, якщо дотриматися традицій, які передаються з покоління в покоління. Гарбуз, головний атрибут свята, вже перекочував з городу в будинок, тому можна зайнятися його перетворенням на чарівний ліхтар Джека. Оригінальні світильники прикрасять подвір’я та вулицю, відлякають своїм страшним виглядом нечисть та злих людей.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі