Військовозобов’язані можуть заплатити штраф у розмірі від 17 тисяч гривень, якщо вони порушують правила військового обліку. Відтепер це стосується навіть осіб з інвалідністю.
Про це повідомив адвокат Роман Лихачов, передають новини Кіровоградщини.
Штрафи накладаються навіть на осіб з інвалідністю, якщо вони не виконують встановлених процедур.
Основні причини накладення штрафів:
- Відсутність офіційної реєстрації відстрочки у системі військового обліку.
- Неподання заяви на зняття з обліку чоловіками з інвалідністю або іншими пільговими категоріями.
- Ігнорування повісток щодо мобілізації.
- Пропуск обов’язкових медичних оглядів, які проводяться Військово-лікарською комісією (ВЛК).
Часто вважають, що наявність інвалідності автоматично звільняє від мобілізації, однак це можливо лише за умови наявності офіційного підтвердження та відповідних документів.
Вимоги до чоловіків з інвалідністю:
- Особи, які отримали інвалідність, повинні повідомити територіальний центр комплектування (ТЦК) протягом семи днів.
- Проходження медичного огляду у ВЛК для підтвердження статусу інвалідності у військових цілях є обов’язковим.
- Після підтвердження інформації у військовий квиток має бути внесена позначка про зняття з обліку.
Через відсутність інтеграції системи «Оберіг» із базами Міністерства соціальної політики чи Пенсійного фонду статус інвалідності або відстрочки не оновлюється автоматично.


