Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
Мобілізація / фото 20minut

На Кіровоградщині посилюють мобілізацію: штрафи очікують навіть осіб з інвалідністю

Військовозобов’язані можуть заплатити штраф у розмірі від 17 тисяч гривень, якщо вони порушують правила військового обліку. Відтепер це стосується навіть осіб з інвалідністю.

Про це повідомив адвокат Роман Лихачов, передають новини Кіровоградщини.

Штрафи накладаються навіть на осіб з інвалідністю, якщо вони не виконують встановлених процедур.

Основні причини накладення штрафів:

  • Відсутність офіційної реєстрації відстрочки у системі військового обліку.
  • Неподання заяви на зняття з обліку чоловіками з інвалідністю або іншими пільговими категоріями.
  • Ігнорування повісток щодо мобілізації.
  • Пропуск обов’язкових медичних оглядів, які проводяться Військово-лікарською комісією (ВЛК).

Часто вважають, що наявність інвалідності автоматично звільняє від мобілізації, однак це можливо лише за умови наявності офіційного підтвердження та відповідних документів.

Вимоги до чоловіків з інвалідністю:

  1. Особи, які отримали інвалідність, повинні повідомити територіальний центр комплектування (ТЦК) протягом семи днів.
  2. Проходження медичного огляду у ВЛК для підтвердження статусу інвалідності у військових цілях є обов’язковим.
  3. Після підтвердження інформації у військовий квиток має бути внесена позначка про зняття з обліку.

Через відсутність інтеграції системи «Оберіг» із базами Міністерства соціальної політики чи Пенсійного фонду статус інвалідності або відстрочки не оновлюється автоматично.

Новини партнерів