Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
Суд / фото ілюстроване proverka

На Кіровоградщині судитимуть посадовиць через закупівлю вугілля за завищеними цінами

На Кіровоградщині завершили розслідування щодо посадовиць, яких обвинувачують у порушеннях під час закупівлі кам’яного вугілля для освітніх закладів громади. Справу вже передали до суду.

Про це повідомили у обласній прокуратурі, передають новини Кіровоградщини.

Йдеться про начальницю одного з відділів освіти та відповідальну за публічні закупівлі працівницю. Слідство вважає, що вони діяли за попередньою змовою та організували схему закупівель без конкурентних торгів.

Правоохоронці встановили, що упродовж 2023 та 2024 років відкриті тендери проводилися з умовами, які фактично унеможливлювали участь інших компаній. Після цього торги скасовували або визнавали такими, що не відбулися. Надалі договори укладали напряму з заздалегідь визначеним підприємством.

Один із епізодів стосується закупівлі понад 100 тонн кам’яного вугілля наприкінці 2023 року. Договір уклали без використання електронної системи закупівель. Експертиза встановила, що через завищення цін бюджет зазнав збитків більш ніж на 238 тисяч гривень.

Слідство також вважає, що у 2024 році аналогічну схему повторили під час ще однієї закупівлі вугілля. У цьому випадку сума збитків склала понад 392 тисячі гривень.

Загалом, за підрахунками правоохоронців, Суботцівська громада втратила понад 631 тисячу гривень. Якщо провину посадовиць доведуть у суді, їм може загрожувати до шести років позбавлення волі.

Новини партнерів