Мешканці Благовіщенської громади потрапили до лікарні з симптомами ботулізму.
Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, передають новини Кіровоградщини.
Пацієнти звернулися до медичних закладів із симптомами, характерними для ботулізму: порушенням роботи шлунково-кишкового тракту, двоїнням в очах, опущенням верхніх і нижніх повік, загальною слабкістю, болем у животі, запамороченням, спазмами м’язів шиї та охриплістю голосу. Обстеження, проведене «Кіровоградським обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України», підтвердило наявність ДНК бактерії Clostridium botulinum у постраждалих.
Стан пацієнтів на момент звернення оцінювався як важкий. Їх госпіталізували до обласної лікарні, де одному з них ввели протиботулічну сироватку.
Розслідування виявило, що причиною отруєння стали продукти: копчена салака, сушений кальмар і в’ялений лящ промислового виробництва. Їх постраждалі придбали у магазинах Благовіщенська та Києва. Осіб, які також споживали ці продукти, попередили про можливі ризики та надали рекомендації для профілактики.
Для з’ясування причин зараження фахівці провели перевірку в магазинах, де були куплені небезпечні продукти.
Ботулізм розвивається через вживання їжі, що містить ботулотоксини. Найчастіше це консервовані, в’ялені чи копчені продукти, які неправильно готували або зберігали. Особливу небезпеку становить невипотрошена риба та їжа домашнього приготування, хоча промислова продукція також не виключає ризику. Зовнішній вигляд, запах чи смак продукту не дають змоги виявити ботулотоксин, що робить захворювання особливо небезпечним.


