Press "Enter" to skip to content

Порядок подання е-декларації про доходи

Електронна декларація про доходи це документ, що вноситься до державного реєстру НАЗК. Реєстр створено для публічного декларування майна державних службовців та їх членів родини з метою запобігання корупції. На відміну від декларації платника податку, е-декларація є публічною і може бути переглянута будь-ким. Знайти та перевірити цю інформацію можна на сторінці https://youcontrol.com.ua/topics/elektronna-deklaratsiia/ або на сайті НАЗК.

Перелік осіб, що мають декларувати доходи

За законом України №140-IX, електронна декларація подається особами, що наділені владою, прирівняні до них, а також депутатами всіх рівнів. Крім державних службовців, декларувати доходи зобов’язані громадяни, що уповноважені на виконання адміністративних господарчих чи розпорядчих обов’язків у приватних юридичних особах.

Подавати декларацію до 1 квітня зобов’язані особи, що в минулому році входили до переліку тих, хто має подавати е-декларацію. Окрім представників законодавчої, виконавчої та судової влади, а також кандидатів на ці посади, до цієї категорії входять:

  • військові посадові особи ЗСУ, за виключенням строковиків та курсантів;
  • члени ЦВК;
  • всі члени офісу Президента;
  • підприємці, що не є посадовими особами, але надають публічні юридичні послуги;
    члени наглядової ради підприємства, контрольним пакетом якого володіє держава;
  • представники дисциплінарних та конкурсних комісій.

При декларуванні своїх доходів зазначені особи мають також вказати в декларації статки будь-яких осіб, з котрими вони поділяють побут на підставі взаємних обов’язків та прав.

Типи електронних декларацій

Законом України №45 передбачено 4 типи електронних декларацій:

  • щорічна;
  • перед звільненням;
  • після звільнення;
  • кандидата.

Декларації 1, 3 та 4 подаються до 1 квітня та охоплюють минулий звітний рік. Декларація перед звільненням подається не пізніше, ніж після 20 робочих днів зняття з посади та охоплює тільки не задекларований раніше період. Також зауважимо, що кандидат на посаду державного службовця має подавати декларацію лише у тому випадку, якщо він не робив цього раніше.

Чи можна виправити інформацію в декларації

Згідно 45 закону України суб’єкт декларування може подати виправлену декларацію протягом 7 календарних днів, але не більше 3 разів. Для цього достатньо завантажити нову версію. Після 7 днів можливо лише надіслати декларацію з виправленнями до НАЗК, щоб її врахували під час перевірки.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі