Press "Enter" to skip to content

Ретроградний Меркурій у грудні 2022 року: дати, особливості, поради

Період ретроградного Меркурія руйнує плани, але допомагає виправити помилки минулого. Яким буде грудневий період зворотного руху найменшої, але значної планети Сонячної системи? Секрети періоду ретро Меркурія у грудні 2022 року розкривають астрологи Ройя Баклунд, Нараяна Монтуфар, Аліза Келлі та Анжела Перл.

Дати та особливості ретроградного Меркурію зими 2022–2023

Останній відрізок ретроградного періоду Меркурія у році, що минає, стане значущою і очікуваною подією. Він має особливості, які потрібно знати і використовувати.

Коли ретроградний Меркурій у грудні 2022 року? Четвертий та останній у поточному році період зворотного руху Меркурія розпочнеться в ніч з 28 на 29 грудня 2022 року та завершується 18 січня 2023 року, тому він переходить. У цей період Меркурій здійснить шлях з 25 по 9 в знаку Козерога.

Сама ретроградність – оптична ілюзія, але це астрологічне явище давно стало значущою подією для всіх, хто цікавиться астрологією та впливом планетарних аспектів на сфери життя.

У момент спостереження із земної поверхні за рухом Меркурія по його орбіті можна чітко відстежити, як він уповільнює хід і починає задкувати назад. Це відбувається, тому що маленька планета дещо знижує швидкість, проходячи повз Землю. Змінюється внутрішнє становище її орбіти щодо земної.

Наприкінці грудня Меркурій розгорнеться у зворотний рух у земному знаку Козерога. Найчастіше Меркурій буває ретроградним 3 рази на рік, але 2022-го таких періодів чотири. Четвертий ретроград триватиме рівно 21 день. Роя Беклунд, редактор розділу астрології у виданні Stylecaster, вважає, що перші ознаки ретроградності виявляться з 12 грудня.

Ретроградний Меркурій у знак Козерога зруйнує стабільність. Ці відчуття посилить транзит Юпітера у знаку Овна. Виявляться такі особливості:

 • Відчуття ментальних обмежень, відсутність гнучкості мислення.
 • Поява нових рамок (релігійних, ціннісних).
 • Небажання чи страх свободи. Люди самі підріжуть собі крила, відмовляться від мрії.

Меркурій — це планета думок, комунікацій, торгівлі, навчання та подорожей, тому ймовірно зниження концентрації уваги, затримки в роботі та кар’єрі, розмови про події минулого, прагнення їх аналізу та виправлення, зміна звичок.

Ситуація у всіх сферах життя почне вирівнюватись, і справи увійдуть у звичне русло лише з 21 січня. Проте будь-які значущі проекти слід відкласти на лютий, коли вплив ретроградного Меркурія повністю завершиться.

Вплив ретроградного Меркурія на людей, як пережити цей період

Аліза Келлі та Софі Сент-Томас, автори журналу Allure, вважають, що ті, хто старанно попрацював, у період зимового ретро Меркурія 2022–2023 років. дочекаються подарунків від Всесвіту, а решті доведеться відповісти за помилки. У групі ризику за інтенсивністю впливу ретро Меркурія виявляться два знаки зодіаку:

 • Близнюки ризикують поскандалити з партнером, із найближчими родичами. Причина — брак уваги з боку близьких і потреба Близнюків, що загострилася, в підтримці і турботі.
 • Риби потраплять у вир негативних подій на роботі. Невдачі та розчарування доведуть до сліз. Плани на поїздку до родового гнізда зірвуться.

Козерогам не можна йти на поводу в інших людей. Їм потрібно зробити ставку на чистий розум та холодну голову.

Як пережити ретроградний Меркурій у грудні 2022 року? Необхідно зосередитись на вирішенні питань з минулого, мінімізувати починання, оточити себе надійними людьми, жити за планом та бути уважним до дрібниць. Режим економії, стабільність та сталість – головні пріоритети.

Астролог Нараяна Монтуфар вважає, що це не найкращий час для досягнення цілей. У період ретроградного Меркурія у грудні 2022 року не можна:

 • Здійснювати угоди з купівлі нерухомості, автомобіля та побутової техніки, комп’ютерів чи смартфонів.
 • Підписувати угоди та документи.
 • Починати нові справи та проекти.
 • Проводити хірургічні втручання.

У ретро Меркурій у грудні 2022 року можна:

 • Продавати майно та активи.
 • Завершувати заплановані раніше справи та переглядати ставлення до роботи, місця та сфери діяльності.
 • Викидати мотлох, купувати антикваріат.
 • Подавати на апеляцію.
 • Робити ремонт.

Астролог Анжела Перл радить у цей період миритися та відновлювати стосунки із значними людьми з минулого — друзями, романтичними партнерами, колишніми роботодавцями. Подорожі, всупереч загальноприйнятій думці, не потрібно відкладати. Весілля пройдуть успішно.

Зимовий період ретроградності Меркурія торкнеться ситуації у 2022 та 2023 році. Щоб грамотно прожити значний період, використовуйте поради та рекомендації фахівців у сфері астрології, здоровий глузд та досвід проходження непростих життєвих періодів, тоді все в житті складеться сприятливо.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі