Press "Enter" to skip to content

Секс і діабет. Як цукровий діабет впливає на статеве життя

Діабетикам щодня доводиться боротися з багатьма шкірними захворюваннями. Але не всі знають, що цукровий діабет може мати великий вплив на якість сексуального життя. Ця проблема стосується як жінок, так і чоловіків.

Найбільш поширені симптоми діабету

Діабет – це хвороба цивілізації. За оцінками ВООЗ, з 2014 року у світі нараховано до 422 мільйонів осіб, хворих на діабет. У їх числі багато хто змушений робити ін’єкції інсуліну за допомогою шприца або шприц-ручки (з підібраними голками для шприц-ручки). Ця хвороба пов’язана з багатьма ускладненнями: порушення в роботі кровоносних судин або периферичної нервової системи. Також діабет є причиною багатьох захворювань очей, нирок або шкіри.

На жаль, діабет часто супроводжують проблеми з інтимним життям. Серйозною проблемою є, перш за все, імпотенція.

Секс і діабет

Проблеми в сексуальному житті – це дуже делікатна тема, тому вона, на жаль, часто не помічається в контексті інших розладів. При діабеті знижується сексуальна ефективність, що викликає розчарування серед пацієнтів, а це, в свою чергу, може породжувати психологічні проблеми. Наслідком цього є, наприклад, ослаблення відносин з партнером, що тільки посилює проблему.

Лікування

Імпотенції при цукровому діабеті можна запобігти. Багато залежить від належного контролю хвороби, самодисципліни і правильно підібраного лікування.

Секс і діабет. Як цукровий діабет впливає на статеве життя

Надзвичайно важливим є хороший догляд – він допоможе в правильному регулюванні рівня глюкози в крові і зможе запобігти ускладненням.

Проблеми з сексом у діабетиків – це дуже важлива проблема, тому що сексуальне життя має значний вплив на психічне і фізичне здоров’я.

Сексуальні розлади та діабет у жінок

Секс і діабет – це не тільки проблема чоловіків. Ускладнення судинних та неврологічних захворювань у жінок, які страждають на діабет, також можуть вплинути на якість їх статевого життя.

Може виникати ангіопатія, ретинопатія, тобто порушення у функціонуванні кровоносних судин, а це може вплинути слизову піхви. Під час сексу жінка може відчувати біль і дискомфорт через недостатнє зволоження. Може зменшитися зволоження слизової піхви, що також знижує природне зволоження піхви.

Крім того, чим менший обсяг виділень у піхві, тим більший ризик зараження та травмування під час сексу. Без належної вологи, збільшується ризик рецидивуючих бактеріальних або грибкових інфекцій піхви, уретри і сечового міхура. Це викликає дискомфорт, печіння, виділення з піхви або відчуття свербіння. Іншими захворюваннями, пов’язаними з коливаннями рівня глюкози в крові, є головний біль, сонливість або нездужання.

Жіноча сексуальність дуже складна. Але, незважаючи на ускладнення пов’язані з діабетом, на проблеми в сексі найбільш часто впливають психологічні аспекти.

Імпотенція і цукровий діабет у чоловіків

Тут медицина має набагато більше відповідей, ніж про вплив захворювання на сексуальне життя у жінок. Порушення кровоносних судин (наприклад, атеросклеротичні) або діабетичної невропатії можуть привести до проблем з ерекцією (наприклад, скоротити її за часом), а в крайніх випадках привести до імпотенції.

Варто зазначити, що сексуальні дисфункції у діабетиків можуть бути першою ознакою нейропатії. Ці проблеми виникають найчастіше після багатьох років захворювання. Так само, як і жінки, чоловіки піддаються ризику запалення уретри, що сприяє дискомфорту.

Протидія розладам статевого життя при діабеті

Незважаючи на те, що діабет супроводжується ускладненнями, діабетики можуть насолоджуватися успішним статевим життям. Дуже багато залежить від адекватного контролю протікання хвороби, артеріального тиску і ліпідного обміну.

Щоб не допустити рецидиву інфекції, наприклад, уретри, важливо уникати гіперглікемії (глюкозурія сприяє розвитку мікроорганізмів), і підтримувати щоденну особисту гігієну. Зверніть увагу на спеціалізовану косметику для діабетиків. Жінкам діабетикам корисно застосовувати креми і гелі, зволожуючі слизову оболонку піхви. Чоловікам можна застосовувати препарати, що підтримують ерекцію (наприклад у формі таблеток).

Щоб насолоджуватися сексом треба почати вести здоровий спосіб життя: подбати про правильну дієту і добре підібрати фізичне навантаження. При такій профілактиці є набагато більше шансів на успішний секс. І цукровий діабет не стане в цьому перешкодою.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі