Press "Enter" to skip to content

Що буде, якщо залити 80-й бензин в машину, розраховану на 92-й?

На це питання журналіста “OSR” відповідає Автомеханік з Кропивницького Антон Попов.

Залежить від того, в яку машину заллєте. У кожного двигуна є вимоги до бензину, їх можна дізнатися на кришці бензобака або в інструкції з експлуатації автомобіля. Якщо заправити 80-м бензином машину, яка повинна їздити на 92-му, то вона поїде, але двигун буде неправильно працювати. Як довго протягне авто на невідповідному паливі, залежить від його зношеності.

Номер бензину позначає октанове число, яке характеризує детонаційну стійкість, тобто здатність протистояти мимовільному займанню. Як працює двигун? У циліндри, з яких він складається, подається бензин і повітря. У циліндрах є поршні, які рухаються вгору після подачі бензину. Коли поршень досягає верхньої точки, Свічка запалювання підпалює паливну суміш – і згоряє паливо штовхає поршень вниз. Важливо, щоб паливо починало горіти вчасно – тоді, коли його підпалює Свічка запалювання.

Якщо ж паливо спалахує мимовільно завчасно (коли поршень ще йде вгору), значить, бензин не підходить двигуну, і цей процес детонації шкодить автомобілю. При цьому відбувається вібрація днища поршня. Водій може почути металевий стукіт і відчути вібрацію. Все це призводить до поломки як окремих частин, так і всього двигуна.

Також не варто заливати 98-й бензин, якщо у машини за вимогами 92-й. Високе октанове число дозволяє паливу згоряти швидше, але якщо двигун не призначений для нього, то разом з паливом можуть згоріти поршень і клапани. Іноді буває, що на заправках бензин розбавляють, і 95-й бензин може виявитися 92-м.тому брати паливо з октановим числом трохи вище – можна, а нижче все‑таки не варто. Ремонт машини обійдеться дорожче, ніж зекономлена сума.

Заправлятися завжди краще заздалегідь і на перевірених заправках. Якщо бензин закінчиться зовсім, то може згоріти паливний насос.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі