16 травня очікується підвищена геомагнітна активність.
За прогнозами фахівців NOAA та лабораторій космічної погоди, Земля перебуватиме під впливом слабкої магнітної бурі рівня G1. Максимальний Kp-індекс може досягти позначки 5.
Найбільш неспокійною ситуація буде у першій половині дня. За попередніми прогнозами, пік геомагнітної активності очікується приблизно з 06:00 до 09:00 за київським часом. Після цього буря поступово почне слабшати, але магнітне поле залишатиметься збуреним до вечора.
Попри те, що рівень G1 вважається слабким, метеозалежні люди можуть відчути погіршення самопочуття. Найчастіше під час магнітних бур люди скаржаться на головний біль, сонливість, втому, дратівливість та перепади тиску. Особливо уважними радять бути людям із серцево-судинними захворюваннями та проблемами зі сном.
Вплив магнітної бурі 16 травня на людей
Фахівці радять у день підвищеної сонячної активності уникати перевтоми та стресу. Також варто більше відпочивати, пити достатньо води й не перевантажувати організм важкою їжею або надмірними фізичними навантаженнями.
Магнітна буря рівня Kp 5 не належить до критичних, однак чутливі до погоди люди можуть помітити слабкість, проблеми з концентрацією та емоційні перепади. У деяких людей можливе безсоння або навпаки сильна сонливість.


