Press "Enter" to skip to content

Спеціальність в IT, де не потрібно займатися кодингом

Можливо, хтось думає, що робота в сфері програмування має в себе включати саме програмування. Зазвичай, це так і є. Але існують професії в IT, які не потребують знання мов програмування. Такою спеціальністю є project-менеджер. Хто це такий і які завдання виконує? Давайте розберемося.

Хто такий project-менеджер та яка його функція в компанії?

Всі, хто бажає потрапити в сферу IT, розуміють значення слів, з яких складається назва цієї посади: project – проект, менеджер – управляючий. З цього виходить, що project-менеджер – це той, хто управляє проектами з настанови керівництва.

В компанії може бути як один project-менеджер, так і декілька, в залежності від кількості завантаженості фірми замовленнями.

Така посада є в багатьох фірмах, але те, що хтось працював вже project-менеджером в компанії іншої сфери діяльності, зовсім не означає, що він автоматично може бути project-менеджером в сфері IT-технологій. Для розуміння управління проектом варто розбиратися в темі IT, навіть, якщо ви не знаєте ні одної мови програмування.

Якими якостями повинен володіти project-менеджер?

1. Вміння згуртувати людей – це одна із найважливіших якостей. Робота в команді має найперше значення для project-менеджера, адже йому підпорядковано багато різних спеціалістів. Якщо project-менеджер ставиться до своїх підлеглих зверхньо, то справа може завершитися невдачею. Також, якщо в команді немає спільної думки чи мети, то старання всіх окремо марні.

2. Вміння брати на себе відповідальність за роботу команди. Оскільки project-менеджер будує технічні завдання для кожного спеціаліста та роздає їх, враховуючи можливості кожного, то має й віддавати звіт перед керівництвом, що зробив все правильно і результативно.

3. З попереднього пункту виходить, що однією з вагомих якостей project-менеджера є пунктуальність, адже невчасно зданий проект зруйнує репутацію всієї компанії.

4. Висока концентрація уваги якраз і потрібна project-менеджеру для того, щоб нічого не забути і робити все вчасно. Але в сфері IT вона надважлива, адже тут ми маємо справу з числами, символами та кодом, в чому не так легко й розібратися без належної уваги.

5. Аналітичний склад розуму. Ця якість потрібна project-менеджеру для того, щоб співставляти всі деталі та нюанси проекту. Кожен програміст працює виключно над своїм завданням, а project-менеджер бачить всі ці завдання, ніби зверху, аналізуючи їх всі разом. Тому без вміння проводити вдалий аналіз командної роботи не обійтись.

Де цьому всьому навчитись?

Зараз багато хто вибирає зручний формат навчання, а саме онлайн, що виправдано тим, що відвідувати освітні установи особисто не зовсім зручно. Тим більше, що курс project manager часто відвідують люди, які вже десь працюють і хочуть просто прокачати свої скіли в управлінській праці. Для них може бути важко ходити на курси оффлайн під час робочого тижня.

Школа IT-технологій ITStep запрошує всіх бажаючих змінити професію або удосконалити вже існуючу, пройти курс навчання зі спеціальності project-менеджера в професійних фахівців цієї справи.

Висококваліфіковані коучі покажуть вам як:

  • Вкладатися в дедлайни;

  • Організовувати технічне завдання так, щоб працівник міг його якісно виконати;

  • Мотивувати команду на вчасне та результативне виконання проекту;

  • Співпрацювати з замовником, щоб той залишився задоволеним;

  • Завершувати проекти, щоб не зіпсувати репутацію компанії, а покращувати її.

Запрошуємо до навчання в ITStep онлайн!

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі