Press "Enter" to skip to content

Субсидія на оплату комуналки: нові правила оформлення і виплати грошей

Розповімо, як отримати субсидію і кому можуть відмовити в нарахуванні.

В Україні найближчим часом спростять отримання субсидій, однак варто знати, за що можуть відмовити в субсидії і кому вона нараховується. Спрощення стосується, як оформлення допомоги, так і отримання грошей.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, що про право на оформлення субсидії будуть сповіщати через додаток «Дія». Українцям самостійно доведеться вирішувати оформлювати чи ні допомогу на оплату послуг ЖКГ.

Таким чином, українці, які витрачають на оплату комуналки більше 15% доходів, отримуватимуть сповіщення про право на отримання допомоги. Крім того, міністр пояснила, що дані формуватимуться на основі даних державних органів про доходи конкретного домогосподарства і витрат на комунальні послуги. Для потенційного отримувача субсидії в Пенсійному фонді за місцем проживання вже буде сформований пакет необхідних документів.

Відмова в отриманні субсидії: причини

Право на субсидію є не у всіх, тому потрібно знати, кому можуть відмовити в отриманні допомоги. Позбавити права можуть, якщо дохід в перерахунку на одного члена родини перевищує 3760 грн на місяць. Також з цієї причини можуть субсидію не призначити ще на етапі оформлення.

Як оформити субсидію?

З 1 грудня 2022 року субсидію нараховують і призначають Пенсійні фонди за місцем проживання отримувача. Саме в ці установи потрібно звертатись всім, хто потребує грошової допомоги на оплату комунальних послуг.

Для оформлення субсидії потрібно написати заяву і заповнити декларацію, в які вказати доходи родини. Це можна зробити онлайн і офлайн в Пенсійному фонді. Також документи можна надіслати поштою у звичайному конверті. Отримати гроші можна як на банківську картку так і на руки у відділеннях Укрпошти.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі