Press "Enter" to skip to content

У Кропивницькому посилять контроль за дотриманням порядку дій за сигналом «Повітряна тривога»

Сьогодні, 06 липня, у Кропивницькій міській раді відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

Про це повідомляє міська рада, передають новини Кіровоградщини.

Причиною оперативного зібрання комісії стала інформація про неналежне виконання адміністраціями торгівельних закладів у Кропивницькому порядку дій під час сигналу «Повітряна тривога». Відповідне доручення з вимогою забезпечити належне реагування суб’єктів підприємницької діяльності на території всієї області надав начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

Інспекторським складом Кропивницького районного управління Головного Управління ДСНС України у Кіровоградській області 03 липня поточного року проводилося спостереження за проведенням евакуації за сигналом «Повітряна тривога» на об’єктах торгівлі з можливим масовим перебуванням людей у Кропивницькому.

За інформацією начальника Кропивницького районного управління ГУ ДСНС України з надзвичайних ситуацій Віктора Жиліна, в результаті контролю встановлено, що більшість мереж торгівельних об’єктів не проводять заходи з евакуації: припинення розрахункових операцій, виведення відвідувачів з об’єкта до найближчого укриття, зачинення об’єкта, тощо під час сигналу «Повітряна тривога». До таких закладів належать магазини «Продукти» ТОВ «АТБ-Маркет», маркети «Файна» ТОВ «Вересень-Плюс», гіпермаркет будівельних матеріалів «Епіцентр К», супермаркет «Авоська», підрозділи Центральний та Колгоспний ринки підприємства «Кооперативний ринок» облспоживспілки; ринки «Європейський», «Черемушки», залізнична станція «Кіровоград», автовокзал ТОВ «Домініон-К», супермаркети «Копілка».

Поряд з тим, у супермаркетах «Сільпо», «Велмарт», магазинах «Маркетопт», «Ятрань» заходи з евакуації проводились – охорона не допускала відвідувачів всередину об’єктів, а покупців зсередини виводили за межі закладів.

– Чітке дотримання правил під час сигналу тривоги дозволить передусім зберегти життя багатьом мешканцям міста: про свідчить гіркий досвід інших міст України. Дякуючи злагодженій роботі Збройних сил України і Національної поліції, у Кропивницькому зберігається відносно спокійна ситуація і це розхолоджує людей, – відзначив під час засідання комісії Олександр Мосін. – Ми маємо забезпечити виконання на території міста єдиного алгоритму дій, які захищатимуть життя кропивничан у випадку ракетних атак. І керівники підприємств, установ та організацій мають відчувати відповідальність за свої дії.

За рішенням комісії у Кропивницькому будуть вжиті додаткові заходи саме щодо посилення відповідальності суб’єктів господарювання різних форм власності, в тому числі фізичних осіб – підприємців за недотримання правил евакуації під час сигналу «Повітряна тривога», особливо у закладах з масовим перебуванням людей.

У той же час, буде максимальне сприяння у наданні методичної та практичної допомоги усім підприємствам, установам та організаціям щодо:

  • розробки плану реагування про порядок дій та оповіщення працівників на випадок сигналу «Повітряна тривога» в період воєнного часу;
  • розробки маршруту евакуації із закладу до найближчого укриття для персоналу та відвідувачів;
  • розміщення на вході на видному місці повідомлення про припинення роботи закладу під час надходження сигналу «Повітряна тривога», інформацію про місце розташування найближчого укриття та здійснення термінової евакуації із закладу тощо.

За інформацією начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергія Коваленка, у місті є торгівельні заклади, які конструктивно виконують функції і найпростіших укриттів. На вході до таких магазинів обов’язково має бути встановлена відповідна інформаційна табличка “Укриття».

Крім того, у Кропивницькому будуть організовані навчання, тренування з проведення евакуації, оповіщення та укриття в захисних спорудах цивільного захисту персоналу та відвідувачів у закладах з масовим перебуванням людей.

І важливо, що спільні рейди у місцях з масовим перебуванням людей для контролю за виконанням заходів з евакуації у разі надходження сигналу «Повітряна тривога» будуть продовжуватися. Під час їх проведення основний акцент буде зроблений на інформаційно-роз’яснювальній роботі щодо дій населення на випадок отримання сигналу «Повітряна тривога» в період дії воєнного часу.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі