Press "Enter" to skip to content

У яких випадках краще звернутися до юриста чи адвоката?

Коли справа доходить до юридичних питань юрист є першою людиною, яка має знати процедури та порядок поводження у цьому середовищі. Юрист роками стежить за дослідженнями, пов’язаними з цією областю, а тому зможе консультувати приватних осіб та професіоналів у їхньому бізнесі.

Водночас, адвокат, який склав іспит та отримав свідоцтво підпорядковуватиметься спеціальним правилам та додатковим зобов’язанням під час виконання своїх проф. обов’язків. Адвокат, керючись спеціальним законом, яким регулюються його діяльність, беззаперечно дотримуватиметься правил адвокатської етики та конфіденційності. Є багато ситуацій та справ, які потребують послуг саме адвоката. До речі, більше про роботу, допомогу та відмінності професій і статусу адвоката та юриста можна почитати на сайті Альва Прайвесі.

У яких же випадках рекомендується звернутися до юриста чи адвоката, та кого краще обрати в тій чи іншій ситуації?

Ведення судових справ

У більшості випадків ми звертаємося до фахівців у сфері права, коли стикаємося із судовими процесами проти іншої фізичної чи юридичної особи, такі спори охопляюються цивільним чи господарським судочинством. Так, у разі різноманітних розбіжностей, проблем із документами або доказами чи у випадку складних судових розглядів наполегливо рекомендується найняти саме адвоката.

Маючи знання та досвід, він буде відповідати за реалізацію обраних стратегій, спрямованих на захист інтересів свого клієнта в будь-якому випадку. Крім того, тільки адвокат зможе представляти інтереси свого клієнта в суді, що особливо стане в нагоді під час складного судового процесу. Тоді як юрист зможе лише підготувати документи та проконсультувати, за відсутності адвоката захищати себе в суді доведеться самостійно.

Варто зазначити, що юристи також мають різні кваліфікації та досвід роботи, тому гонорари юристів можуть значно відрізнятися. Хороший юрист матиме кілька рекомендацій і, як правило, працює з великою юридичною фірмою. Обираючи юриста, варто впенитися в його досвіді роботи та знаннях.

Захист у кримінальних справах

Якщо мова йде про захист у кримінальних справах, то тут необхідно враховувати деякі нюанси. Законом встановлено, що кожна людина, будь-то громадянин України чи іноземець, має право бути представленим адвокатом у суді, особливо при розгляді кримінальних справ. Тому під час кримінальних проваджень, завжди наймається адвокат.

Однак, буває, що обвинувачений не має необхідних для найму адвоката коштів, у цьому випадку законом встановлена система безкоштовних адвокатів, що призначаються державою. Мета полягає в тому, щоб надати всім рівні права перед судом. Але у судових справах бажано найняти власного адвоката, щоб збільшити шанси на успіх.

Крім того, коли ви стикаєтесь із ситуаціями, пов’язаними із порушенням кримінального закону, ви можете зберігати мовчання, дочекавшись адвоката. Адвокат надасть рекомендації як правильно реагувати в тій чи іншій ситуації, що може бути ключовою складовою успіху в тій чи іншій справі.

Консультативна роль адвоката у будь-якій ситуації

Ніхто не застрахований від ситуацій, коли нам доводиться мати справу із різними подіями, правові аспекти яких ми не знаємо. Юридичні питання є найскладнішими, і для більшості людей звернення до юриста є найкращим рішенням. Якщо ви зіткнулися зі справами, які знаходяться поза вашим контролем, і вам потрібна дуже хороша порада, вам може допомогти співпраця зі спеціалізованою юридичною фірмою.

Проаналізувавши ситуацію свого клієнта адвокат зможе розробити план дій, спрямований на отримання найкращого для нього результату. Адвокат повинен мати міцну основу знань в галузі права й законів, що підкріплюється практичним досвідом.

Складання договорів та необхідність допомоги юриста

У багатьох господарських процедурах або в особистих справах укладання контракту (договору) необхідне для того, щоб мати можливість захистити себе в майбутньому та отримати певні гарантії, зокрема щодо вкладених грошей. Правильно складений договір є важливим документом, що має юридичну силу і може бути наданий на підтвердження певних домовленостей сторін суду. Таким чином, присутність та плідна робота такого фахівця, як юрист, вкрай потрібна в таких ситуаціях. Як і нотаріус, юрист надасть вашому договору належну форму та допоможе зробити договір дієвим інструментом у разі виникнення будь-яких спорів.

Так, допомога в складанні договорів є окремою вагомою юридичною послугою, що зазвичай надається досвідченими юристами, які мають достатній досвід в сфері договірної роботи. При чому це стосується як складання нескладного на перший погляд договору, так і підготовки складного великого за обсягом бізнес-контракту, адже, звертаючись за такою допомогою до юриста, ви наперед навряд чи знаєте яка саме угода вам буде потрібна.

Таким чином, в описаних та інших ситуаціях в повсякденному житті без професійної юридичної допомоги обійтися важко, тому коли постає необхідність скористатися послугами адвоката, краще не нехтувати цим правилом, щоб уникнути будь-яких неприємностей чи проблем із законом у майбутньому.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі