Press "Enter" to skip to content

В Кропивницькому встановили нові тарифи на опалення і гарячу воду

В міськраді прийняли рішення і зафіксували рівень вартості послуг на тепло і гарячу воду

В Кропивницькій міській раді пройшло засідання виконкому, на якому обговорили питання тарифів на гаряче водопостачання і на опалення в умовах воєнного стану. Також піднімалось питання про неможливість росту тарифів на означені послуги.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби міськради, пишуть новини Кіровогращини.

Директорка департаменту з питань економічного розвитку Ніна Рахуба пояснила, що місцева влада перед кожним опалювальним сезоном повинна встановити нові тарифи згідно з діючими цінами на паливо і інші складові. Вона також відзначила, що КП «Теплоенергетик» вже вимагає встановити нові тарифи через підвищення цін.

На даний час відомо, що вартість газу для населення складає 4858,19 за 1000 кубів, а тепло викам в цьому опалювальному сезоні потрібно оплатити 7420 грн за 1000 кубів. Також на 27% зросла вартість електроенергії – з 3,22 грн до 4,088 грн за кВт/годину. Також зросли тарифи на водопостачання і водовідведення, виросла і мінімальна заробітна плата. В 3,8 разів подорожчали матеріали, які необхідні для забезпечення технологічного процесу вироблення теплової енергії і доставки теплоносія до споживачів.

Після підрахунку стало відомо, що нові тарифи мають виглядати наступним чином:

  • для населення: 3811, 49 грн/Гкал (з ПДВ) при чинному тарифі 2005,60 грн/Гкал (у перерахунку за квадратний метр опалюваної площі – 96,64 грн проти 50,85 грн)
  • для бюджетних організації – 5762, 41 грн/Гкал при чинному тарифі 5030 грн/Гкал;
  • для інших споживачів – 10498,69 грн/Гкал при чинному тарифі 5862,35 грн/Гкал.

Однак, в Україні діє воєнний стан. На цей період заборонено підвищувати тарифи на комунальні послуги. Саме тому в Кропивницькому вартість опалення залишиться на рівні тарифів, встановлених в жовтні 2021 року, які діяли на 24 лютого 2022 року. КП «Теплоенергетик» отримає від держави необхідну компенсацію в різниці між економічно обґрунтованими тарифами і діючими.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі