Press "Enter" to skip to content

Видалення каталізатора: економія чи обман?

Чому в Кіровоградській області масово скуповують автомобільні каталізатори.

Оголошення про їх скупку, заміну, вирізку зустрічаємо в Інтернеті, чуємо на радіо і навіть на машинах біля траси. Пропозиції різні: у одних послуга безкоштовна, У інших – за гроші, треті кажуть, що таким чином покращують машину і за це їм ще потрібно доплатити. Але всіх об’єднує одне-видалення каталізатора.

Сумнівна вигода

Каталітичний нейтралізатор – (каталізатор) – спеціальний пристрій, який очищає вихлопні гази. Його встановлюють для того, щоб автомобіль робив менше шкідливих викидів і не засмічував екологію. Це одна з обов’язкових умов експлуатації сучасних машин. Ось за ним і женуться зараз багато станцій техобслуговування, розміщуючи привабливу рекламу. Більшість СТО обіцяють безкоштовно вирізати каталізатори і пояснюють, що без них автомобіль поїде швидше і краще:

“Двигун почне дихати як новий! Скоротиться час розгону! Зменшиться витрата палива і масла! Капітальна економія кровних грошей!”

Все, що потрібно зробити після видалення каталізатора, – поставити обманку – деталь, що дозволяє перехитрити датчики автомобіля, і прошити систему. При цьому всю роботу співробітники СТО обіцяють зробити безкоштовно.

“Каталізатор ми утилізуємо за програмою захисту навколишнього середовища і отримуємо дотації, що дозволяє зробити роботу безкоштовною або зі значною знижкою”, – йдеться на одному з сайтів Кропивницької фірми.

Подробиць цієї програми в Інтернеті я так і не знайшов. Зате мені траплялося безліч фірм, що утилізують автокаталізатори і виплачують гроші за … дорогоцінні метали. Це ж підтвердив і знайомий механік, що працює на СТО. Почувши про програму утилізації, він розсміявся:

“Каталізатори містять платину або Паладій. Тому в Києві ці запчастини продають за досить високою ціною. Сам я цим не займаюся, але знайомий розповідає, що ціна за один каталізатор починається від 5 тисяч гривень. Зняв він два десятки каталізаторів і поїхав продавати. Ось і порахуй вигоду”.

Невже через це і бум, думаю я і підтверджую відповідь:

“Природно! Раніше Каталізатори промивали, вони ще досить довго служили, а тепер, навіть якщо не потрібно міняти, тебе будуть переконувати, що це необхідно”.

Рідну не замінить

Я обдзвонив три сто і попросив промити каталізатор в моєму автомобілі. І у всіх мені сказали, що більше таким не займаються і взагалі каталізатор – абсолютно непотрібна деталь, яку просто необхідно видалити. Вони навіть готові зробити це безкоштовно все за тією ж програмою утилізації. Коли я запитав, що за програма і де про неї можна почитати, виразної відповіді так і не отримав. Зате почув пропозицію:

“Ми не чистимо Каталізатори, тому що це малоефективно. Або видаляти, або ставити універсальний каталізатор. Але старий в будь-якому випадку вирізати”.

В інтернеті прочитав, що так званий універсальний каталізатор – це більш дешева керамічна деталь, яка не може замінити рідну.

У гонитві за каталізаторами підприємливі механіки доходять до того, що знімають дорогоцінну у всіх сенсах деталь без згоди власників машин.

Остання гучна історія сталася трохи більше місяця тому. 30-річний українець загнав автомобіль на фарбування, і там без його відома видалили каталізатор. Коли власник помітив відсутність деталі, то відразу ж звернувся в поліцію. Тепер працівникові СТО загрожує позбавлення волі на строк до п’яти років.

Видалення каталізатора

Без каталізатора і машини

Хоча і з видаленням каталізаторів не все так просто, є кілька особливостей, які можуть змінити роботу автомобіля після цього.

У МВС пояснили, що після видалення каталізатора нерідко зростає витрата моторного масла, посилюється шум під час роботи вихлопної системи, з’являється токсичний запах вихлопних газів, який проникає в салон машини.

“При технічному огляді автомобілів перевіряють димність і рівень забруднюючих речовин у відпрацьованих газах, зокрема, вони повинні відповідати тим значенням, які передбачені і вказані виробником даної моделі. Після видалення каталізатора автомобіль перестає відповідати екологічним нормативам. Тому пройти технічний огляд з віддаленим нейтралізатором не вдасться”, – розповів держінспектор Максим .

Також він пояснив, що за дане порушення передбачений штраф. Але і це ще не все. Транспортний засіб можуть зняти з реєстрації, а водій, який втратив каталізатор, може позбутися і автомобіля, поки не купить нову деталь і не встановить її. А вартість рідної запчастини залежить від марки – від кількох десятків тисяч гривень і вище.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі