Press "Enter" to skip to content

Як вибрати електробритву чоловікові: корисні поради

Від вибору бритви залежить комфорт та якість гоління у чоловіків. Величезний ряд моделей, які представлені у продажу, робить вибір проблематичним. Розкажемо детальніше про те, на що варто звернути увагу, купуючи цей пристрій.

Як вибрати електробритву чоловікові? При виборі електробритви зверніть увагу на її тип, кількість голів, що голять, вологозахист, тип живлення, особливість чищення, насадки та аксесуари, управління і режими, вартість експлуатації.

Типи бритв

Електробритва спочатку призначалася для сухого гоління. Журнал Wired пише, що пристрій вигадав Джейкоб Шик. Американський військовослужбовець замислився над покращенням процесу гоління під час служби на Алясці. Він звик стежити за собою, але на місці служби були серйозні проблеми з гарячою водою. Тому винайдена ним у 1920-х роках електрична бритва дозволяла здійснювати процес гоління без застосування води. Джейкоб Шик запатентував першу електробритву 13 травня 1930 року.

З того часу винахід зазнав чимало змін. Зараз існують бритви для сухого та вологого гоління. Електробритви лише для вологого гоління не випускають. Є бритви, призначені виключно для сухого чищення, а також бритви із можливістю використання гелю. Ще розрізняють такі типи бритв:

 • роторні;
 • сіткові.

Що краще – роторна чи сіточна бритва? Роторна бритва краще впорається з короткою щетиною, але може спричинити подразнення шкіри. Сіткова електробритва більше підходить для чутливої ​​шкіри та більш довгого волосся, у тому числі підрівнювання бороди та вусів.

Роторні електробритви мають ряд переваг:

 • довговічність завдяки захисту від механічних пошкоджень;
 • чистота та швидкість гоління завдяки подвійним лезам, незалежним і швидко рухомим насадкам, що повторюють обриси обличчя;
 • тиха робота механізму.

Як вибрати електробритву для чутливої ​​шкіри? Зупиніть свій вибір на сіткових електробритвах. Ідеальним варіантом стане сіткова електробритва з автоматичним зволоженням.

Кількість голів, що голять

Чим більше головок у електробритви, тим чистіше і швидше вона голить. Важливо, щоб голівки були плаваючими, тоді бритва максимально точно повторюватиме контури обличчя. Це забезпечує більш тісний зіткнення поверхні, що голить зі шкірою, а отже, більш чисте гоління.

Вологозахист

У журналі CHIP. Журнал інформаційних технологій» пояснюють, що вологозахист є важливим фактором при виборі електробритви. За наявності даної характеристики можливе вологе очищення приладу під струменем води. Деякі вологозахищені моделі дозволяють використовувати гелі та голитися під душем.

Тип живлення

Тестувальник порталу CHOICE Кріс Барнс рекомендує звернути увагу на тип живлення електробритв. Розрізняють такі види живлення електробритв:

 • бездротові (необхідно заряджати від мережі);
 • від мережі;
 • на батареях.

Бездротові моделі зручніші за провідні. У таких бритвах є індикатор, який повідомляє, скільки заряду залишилося. Варіанти на батарейках підходять для мандрівок, коли важко знайти розетку.

Особливості чищення

Кожна бритва потребує чищення. Найчастіше досить помити прилад під водою. Деякі моделі поставляються зі спеціальними док-станціями, за допомогою яких бритва самоочищується. Існують варіанти з функцією очищення звуковою вібрацією. Якщо немає часу щодня доглядати електробритву, вибирайте варіанти з самоочищенням.

Насадки та аксесуари

Від комплектації та додаткових опцій залежить, наскільки комфортно користуватиметься електробритвою. Ось найбільш популярні можливості:

 • висувний ніж або насадка-триммер дозволяє регулювати довжину гоління (можна підрівняти вуса та бороду, сформувати їх);
 • відсік для збору волосків позбавить необхідності прибирання раковини або ванни після кожного гоління;
 • резервуар для автоматичного зволоження шкіри (заповнюється зволожуючим розчином або гелем) та резервуар для автоматичного очищення (заповнюється дезінфікуючим розчином, який використовується для автоматичного догляду за бритвою).

Ще варто відзначити дорожній футляр для зберігання та транспортування електробритви. Він захистить пристрій від забруднень та ударів. Рекомендується придбати при плануванні подорожі.

Управління та режими

Сучасні електробритви можуть працювати у кількох режимах. Підходящий режим може визначатися автоматично. У деяких моделях встановлено сенсор щільності щетини, який регулює швидкість обертання головок, вибираючи потрібний режим роботи залежно від області ділянки обличчя, що обробляється. Також встановлюють спеціальний датчик, який вимірює зусилля обертання ножів. Він підкаже, коли потрібно почистити бритву.

Просунуті електробритви оснащені світлодіодними датчиками або невеликими дисплеями, на яких відображається стан заряду пристрою, необхідність чищення та інші відомості про прилад.

Вартість експлуатації

У більшості бритв необхідно періодично змінювати голки, що голять. У сітковій бритві вона може прослужити в середньому близько 1,5 року, у роторній – до 2 років. Перед покупкою поцікавтеся, скільки коштуватиме така заміна. Якщо купуєте моделі із самоочищенням та зволоженням, врахуйте, що доведеться додатково купувати спеціальні рідини. Це позначиться вартості повсякденної експлуатації.

Яку електробритву вибрати для підлітка? Підліткам підійде сіткова бритва. Вона менше дратує шкіру, простіше в освоєнні, її легко чистити. Такі бритви зазвичай забезпечують більш чисте та комфортне гоління.

Вибір електробритви залежить не тільки від ціни, а й способу гоління, який віддає перевагу користувачу, того, в яких умовах він має намір її використовувати. На ринку представлені різноманітні моделі, що дає змогу вибрати ідеальний прилад для комфортної експлуатації.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі