Фахівці постійно моніторять забруднення повітря, поверхневих вод на радіоактивного забруднення. У Кропивницькому та Олександрії зафіксовано перевищення допустимої норми пилу.
Про це повідомили обласному центрі з гідрометеорології, передають новини Кіровоградщини.
У листопаді в пробах води зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій нітрогену амонійного (1,02–9,15 ГДК) та нітрогену нітритного (1,00–3,55 ГДК). Рівень розчиненого кисню залишався задовільним і становив 4,58–8,95 мгО2/дм³.
В атмосферному повітрі середньомісячні концентрації перевищували допустимі норми:
- у м. Кропивницькому – по пилу та формальдегіду в 1,5 раза;
- у м. Олександрії – по пилу в 1,8 раза.
Рівень сажі відповідав допустимим нормам. Концентрації інших речовин були нижчими за ГДК. Радіаційний фон протягом місяця залишався в межах 12–16 мкР/год, що відповідає природним значенням (максимально допустима межа – 24 мкР/год).


