Press "Enter" to skip to content

Фахівці Кіровоградської області ознайомились із змінами у сфері оплати праці

Фахівці громад ознайомились із законодавчими змінами у сфері оплати праці працівників бюджетної сфери під час воєнного стану.

За останні місяці у сфері оплати праці працівників бюджетної сфери на законодавчому рівні змінились підходи до можливостей зміни режиму роботи, встановлення скороченого робочого часу, запровадження дистанційної та надомної роботи, введення простою, надання щорічних основних та додаткових відпусток.

Для того, щоб ознайомити представників громад Запорізької, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей з актуальними змінами та особливостями оплати праці в ОМС, команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області організувала інформаційну сесію на дану тему.

“Під час воєнного стану законодавство про оплату праці зазнало суттєвих змін і продовжує змінюватись. Тому важливо тримати «руку на пульсі» і не допускати застосування застарілих норм. Актуальність теми підтвердила і кількість учасників – понад 130 підключень. Багато запитів отримали від громад Миколаївської та Херсонської областей”, – розповіла Тетяна Бордюг, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області.

Учасники дізналися, які законодавчі новації з’явились впродовж дії воєнного стану, що змінилось в оплаті праці в ОМС, а також в комунальних закладах та установах.

“Щодо посадових осіб ОМС, то для них базовим законодавством крім Кодексу законів про працю України та Закону України від 07.06.2001 р. № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» є Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136 (набрав чинності 24 березня 2022 року) та Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» № 2352 (набрав чинності 19 липня 2022 року). Питання простою та дистанційної роботи залишаються актуальними тож важливо юридично правильно оформлювати такі ситуації”, – зазначили експерти U-LEAD.

Крім того, учасники отримали пояснення щодо особливостей виплат мобілізованим працівникам та тим, хто задіяний в територіальній обороні.

Зокрема експерти нагадали, що за мобілізованим працівником зберігається місце роботи та посада, за добровольцем – місце роботи, посада і середній заробіток. Статус мобілізованого підтверджують такі документи: військовий квиток з відміткою про призов, довідка про призов з військкомату або з військової частини, витяг з наказу про зарахування до резерву, довідка про внесення до списків військової частини, копія контракту або посвідчення добровольця ТРО.

Особлива увага в ході інформаційної сесії була приділена питанням оплати праці під час простою, нарахування та оплати відпусток, лікарняних та призупинення трудового договору.

Спікери підкреслили, що простій не може бути оголошено для всіх виконавчих органів відповідної ради та апарату ради, оскільки місцеве самоврядування здійснюється безперервно і розмір оплати часу простою працівників визначається керівником самостійно, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).

Працівники, які йдуть у щорічну відпустку, можуть отримати матеріальну допомогу в розмірі не більш одного посадового окладу. Під час розрахунку суми відпускних для працівників ОМС необхідно з розрахункового періоду виключити святкові та неробочі дні, що припали на розрахунковий період до 24 березня 2022 року. А ось 25 квітня, 2 та 9 травня, 13 та 28 червня, 24 серпня є звичайними робочими днями. Вони позбавлені статусу неробочих і святкових на період дії воєнного стану. Також виключаються період простою та дні, коли не нараховувалася зарплата через бойові дії на території.

Інша ситуація з нарахуванням лікарняних. По-перше, час простою включається в розрахунковий період, по-друге, сума оплати цього періоду включається до розрахунку середньоденної зарплати.

Головна умова призупинення трудового договору полягає в «абсолютній неможливості надання роботодавцем та виконання працівником відповідної роботи». Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України. При цьому не виплачуються лікарняні та не нараховуються відпускні, але зберігається право на отримання допомоги по вагітності та пологах. Норми щодо виплати вихідної допомоги під час воєнного стану не змінились.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі