Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
Суд / фото ілюстроване sud

Мешканець Кіровоградщини чекав «російський мир» і працював з ворогом

Житель Олександрії Кіровоградської області виправдовував російський тероризм та передавав ворогу інформацію щодо українських захисників.

Про це йдеться у Єдиному реєстрі судових рішень, передають новини Кіровоградщини.

Згідно з судовими матеріалами, в телефоні обвинуваченого виявили листування з мешканкою міста Чудова, що в Новгородській області Росії. Чоловік повідомляв їй про переміщення українських танків та бойових машин піхоти через Олександрію, рух військової техніки залізницею, а також передавав геолокації місцевого аеродрому, електропідстанцій і вулиць. Загалом він надіслав 30 таких повідомлень.

Крім того, за даними слідства, обвинувачений у забороненій в Україні соцмережі «Однокласники» виправдовував дії Росії, називав Україну фашистською державою і закликав домовлятися з Росією, погрожуючи, що інакше «всім кінець». Під час суду він визнав провину, розкаявся, засудив російську агресію проти України та пожертвував 25 тисяч гривень на підтримку ЗСУ. Суд врахував ці дії як пом’якшувальні обставини.

За даними слідства, жінка, з якою він вів листування, не була пов’язана зі спецслужбами або військовими структурами, тому передача їй інформації не спричинила тяжких наслідків. Чоловіка засудили до п’яти років умовного позбавлення волі з випробувальним терміном три роки. Телефон, з якого велася комунікація, йому повернули.

Новини партнерів