Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
Об'єкт культурної спадщини / Фото: t.me/kirgpua

На Кіровоградщині прокурори примусили власника об’єкту культурної спадщини укласти охоронний договір

Релігійна організація не поспішала укладати такий документ з місцевими органами влади.

На Кіровоградщині обласна прокуратура відстояла збереження об’єкту культурної спадщини.

Про це повідомили в обласній прокуратурі, пишуть новини Кіровоградщини.

Житловий будинок XIX століття, розташований у м. Олександрія і є об’єктом культурної спадщини. На нього буде укладено договір на охорону, як цього вимагає законодавство України.

Правоохоронці відзначили, що будинок було віднесено до об’єктів культурної спадщини у 2020 році. Він був побудований у 1908 році. Однак власник не поспішав укладати охоронний договір. В прокуратурі вважають, що це може призвести до порушення режиму використання об’єкту та, як наслідок, втрати його автентичності.

В судовому порядку власника будівлі, релігійну організацію «Джерело життя», примусили укласти охоронний договір з управлінням культури і туризму Олександрійської міської ради.

Новини партнерів