Press "Enter" to skip to content

НБУ підвищив офіційний курс долара до гривні

НБУ 21 липня 2022 рoку підвищив офіційний курс долара щодо гривні на 25 %, тепер за 36,5686 грн можна придбати долар (якщо купляти валюту за курсом НБУ). Попередньо, 24 лютого, курс становив 29,2549 гривні за 1 долар.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу НБУ, передають новини Кіровоградщини.

Президент НБУ Кирило Шевченко заявив, що фіксація на початку війни курсу гривні на рівні 29,25 грн за долар допомогла стабільному функціонуванню фінансової системи.

“Механізм фіксації валютного курсу стабілізує економіку в нинішніх умовах. Війна триває майже п’ять місяців і за цей час відбулися значні зміни в нашій економіці та у світовій економіці. За цих умов офіційний курс гривні 24 лютого вже не відображає реальність і поступово втрачає роль якоря очікувань”, – сказав він.

Проте офіційний курс гривні що до долара США залишається стабільним. «В умовах великої невизначеності, спричиненої війною, стабільний офіційний обмінний курс щодо долара США є головним якорем для стабілізації очікувань і ключовим інструментом для досягнення пріоритетів центрального банку. Це забезпечує цінову стабільність і фінансову ситуацію, що є важливою передумовою економічного відновлення».

Умови визначення курсу купівлі-продажу валюти на спотовому ринку та інших сегментах ринку залишилися незмінними. Банки продовжуватимуть купувати та продавати іноземну валюту на негрошовому сегменті валютного ринку на замовлення клієнтів за курсами, що відхиляються від офіційного не більше ніж на 1%.

Курс продажу іноземної валюти на готівковому сегменті валютного ринку й надалі буде визначатися попитом і пропозицією на ринку, повідомили в прес-службі.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі