Press "Enter" to skip to content

Свято Вознесіння Господнє: чого категорично не можна робити в це й день, щоб не накликати біди

Розповімо про заборони і про те, що потрібно робити на Вознесіння.

Сьогодні 25 травня православна церква відзначає Вознесіння Господнє, тому потрібно знати, що можна робити в свято, а які справи краще відкласти на потім. Ми розповімо про все найцікавіше.

Вознесіння Господнє: що означає це свято

Більшість людей питають, що означає свято Вознесіння Господнє. Відповідь на це питання цікава. На 40-й день після Пасхи Ісус Христос вознісся в Царство Боже. Після цього його земний шлях можна вважати закінченим. Саме факт вознесіння Христа на небо до Бога Отця святкує церква сьогодні.

Що не можна робити в свято Вознесіння?

Вознесіння – перехідне дванадесяте свято, одне з найбільших свят. На цей день є кілька заборон, які потрібно винувати, щоб не накликати біди на себе і родину.

В першу чергу не можна працювати з гострими інструментами. У Вознесіння не можна нічого стригти, копати, різати. Заборона стосується навіть волосся. Тому похід в салон краси краще відкласти на вихідні.

Крім того, не можна робити в свято Вознесіння наступні справи:

  • забивати птахів і худобу тому, що можуть захворіти рідні;
  • шити, плести, вишивати, ткати;
  • лаятись і перебувати у поганому настрої, лихословити, жалітись, злитись і ображатись;
  • ремонтувати, будувати, починати прибирання;
  • просити у Бога про матеріальне збагачення.

Також на день Вознесіння не варто планувати весілля, вінчання, відмовляти у допомозі тим, хто потребує. Не можна навіть їздити на цвинтар і згадувати померлих.

Що потрібно робити на Вознесіння?

Святкування Вознесіння Христового починається ввечері 24 травня. Віряни йдуть у храми і всю ніч возносять молитви. Також день Вознесіння потрібно провести у молитвах до Бога, сповідуватись, причащатись.

Що потрібно робити на Вознесіння? Свято припадає на четвер завжди, тому в їжі немає жодних обмежень. Саме тому можна пригостити рідних смачними стравами.

У дохристиянські часи в цей день люди відзначали свято переходу від весни до літа. З цього дня літо вступало в свої права і починалась спекотна погода. Тоді на честь літа влаштовували хороводи, пишні застілля.

Також, шукаючи відповідь на питання що потрібно робити на Вознесіння, можна спокійно зайнятись випіканням печива «Драбинки». Воно символізує сходження Ісуса на небо. Таке печиво освячували в храмі під час святкової служби, а потім пригощали ним рідних і близьких.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі