Press "Enter" to skip to content

Як надати першу допомогу при укусах комах

Літо – прекрасна пора року, якщо не брати до уваги укусів комах, які можуть зіпсувати навіть самий чудовий відпочинок на морі або на дачі. Найбільше в цій ситуації страждають діти. Загравшись на свіжому повітрі, вони не звертають уваги на комарів, бджіл, ос і гедзів. Захистити дітей від укусів кліща, бджоли, комарів та інших небезпечних комах — завдання батьків. Як же зробити це максимально ефективно? Тема нашої сьогоднішньої розмови – як надати першу допомогу при укусах комах.

Як допомогти собі і близьким після укусу кліща

Як надати першу допомогу при укусах комах

Перша допомога при укусах комах особливо актуальна, якщо мова йде про кліщів, оскільки вони є переносниками багатьох захворювань, в тому числі кліщового енцефаліту. Якщо ви виявили кліща, впившегося в тіло, негайно видаліть його, щоб знизити ймовірність інфікування. Для цього підійде звичайний пінцет. Щільно захопіть кліща ближче до хоботка і витягніть його з-під шкіри, намагаючись не пошкодити комаху. Справа в тому, що якщо з нього витече Гемолімфа, можливість зараження інфекціями різко збільшиться. Найнебезпечніше місце на тілі кліща — черевце, а ось хоботок і голова, що залишилися під шкірою, не заподіють ніякої шкоди. Після укусу кліща ранку слід обробити спиртовмісних речовиною, йодом або іншим антисептиком, потім витягніть залишки комахи стерильною голкою.

“Що робити при укусі кліща, якщо ви перебуваєте в лісі і під рукою немає пінцета? Висмикніть з одягу нитку, зробіть з неї петлю і обережно підчепити кліща, потім затягніть петлю і витягніть Комаха. Деяким вдається це зробити пальцями, схопивши кліща і повертаючи його за годинниковою стрілкою, злегка витягаючи вгору. Помістіть комаха в будь-яку закривається ємність або коробок і здайте на обстеження в лабораторію. І обов’язково вирушайте в будь-який медичний заклад, щоб встигнути протягом 72 годин після укусу зробити укол імуноглобуліну для профілактики енцефаліту. Якщо ви робили щеплення від цього захворювання, імуноглобулін ставити не обов’язково. Найнебезпечніша “допомога” при укусі кліща — змазування його маслом, лаком для нігтів та іншими речовинами, які повинні створити несприятливі умови для комахи. Передбачається, що кліщ відразу послаблює хватку і залишає притулок, але насправді при загрозі небезпеки він виділяє в тіло жертви отруту, небезпечну для людини».

Через десять днів здайте аналізи на виявлення антитіл до інфекцій, що переносяться кліщами. Якщо лікар вважатиме за потрібне, він призначить додаткове лікування після укусу кліща.

Вкусила бджола: що робити?

Як надати першу допомогу при укусах комах

Укуси бджіл, ос, джмелів і шершнів не менш небезпечні, ніж укуси кліщів. Вони часом викликають сильну алергічну реакцію, яка може привести до трагічних наслідків. Якщо вас або ваших близьких вкусила бджола, ви повинні знати, що робити в домашніх умовах, щоб якомога швидше надати першу допомогу потерпілому. Для початку слід видалити жало пінцетом або нігтями. Потрапивши в шкіру, жало протягом деякого часу продовжує виділяти отруту, і тут важливо, наскільки швидко воно буде вилучено.

На жалі є мішечок з отрутою, тому діяти потрібно обережно, інакше отрута швидко опиниться під шкірою. Якщо жало не стирчить над шкірою, а пішло глибоко всередину, продезінфікуйте це місце спиртом або перекисом водню, а потім видаліть жало стерильною голкою. Для дезінфекції можна потримати голку над вогнем або протерти спиртом.

Після укусу бджоли або оси з’являються набряк, свербіж і почервоніння шкіри, тому першою допомогою при укусах жалких комах є лід, який прикладається в місці набряку. Всередину приймаються антигістамінні препарати, наприклад супрастин, зодак, лоратадин або тавегіл. Дуже хороший ефект дає поєднання таблеток і мазі, наприклад гідрокортизону, Феністилу, «рятувальника» і левомеколя. Вони знімають запалення, прибирають свербіж, печіння, набряк і знімають всі прояви алергії. Ні в якому разі не можна видавлювати отруту, інакше ви занесете всередину інфекцію, зате компреси з сольового розчину (1 ч. л. на склянку води) допоможуть зняти набряк і знизити больові відчуття. Такий же ефект мають сік лимона, розчин календули або прополісу, прикладені до хворого місця листя подорожника або каланхое. Більше пийте, щоб вивести отруту з організму, і утримуйтеся від алкоголю, щоб не посилювати ситуацію. Якщо самопочуття не поліпшується, а набряк і біль тільки збільшуються, негайно вирушайте в лікарню, щоб не ризикувати здоров’ям.

Комарині укуси і їх наслідки

Як надати першу допомогу при укусах комах

Ми настільки звикли до комарів, що несерйозно ставимося до їх укусів, вважаючи це прикрою дрібницею. Однак комарі комарам ворожнечу, і часом зустрічаються такі екземпляри комариного сімейства, від яких краще триматися подалі. Комарі та комарі переносять японський енцефаліт, гельмінтози, жовту лихоманку та малярію. Малярійних комарів легко відрізнити – у них більші розміри, довгі ноги і темні плями на крилах. Однак і звичайні комарі можуть нашкодити при високій чутливості організму і схильності до алергічних реакцій. Після укусів комарів нерідко з’являються припухлості і набряки, почервоніння і висип, свербіж і біль.

“Перша медична допомога при укусах комах, наприклад комарів, полягає в тому, щоб не чесати укушені місця. І для цього доведеться зробити все можливе і неможливе, оскільки чим більше чесати укуси, тим сильніше буде свербіж. Та й процес загоєння розтягнеться в часі. Звичайно, важко пояснити дитині, що не можна розчісувати комариний укус, тому прикладіть содовий компрес або намажте проблемну ділянку шкіри фенистилом. Це значно полегшить ваш стан! Чим ще помазати укус комара? Добре допомагають бальзам “Зірочка”, знеболююча мазь “Рятувальник”, крем “Гістан” і бальзам “Вітаон”, що усувають свербіж, набряклість і запалення. При цьому всередину обов’язково прийміть супрастин або інший антигістамінний препарат, що перешкоджає розвитку алергії”.

Якщо сліди від комариних укусів не проходять, зберігаються свербіж і набряклість, погіршується загальне самопочуття, з’являються запаморочення, озноб і нудота, необхідно негайно відправлятися до лікаря. Можливо, це прояв алергії або вам не пощастило з комаром і він виявився малярійним. На жаль, кровоссальні комахи, що переносять інфекцію, зустрічаються навіть в нашій зовсім не тропічній країні.

Як діяти при укусах бліх і мурах

Як надати першу допомогу при укусах комах

Якщо вас покусали блохи, дійте так само, як при укусах комарів. Обробіть уражені місця водою з антисептичним милом, прикладіть лід або шматок замороженого м’яса, а потім для усунення свербіння змастіть шкіру гідрокортизонової або сірчаної маззю, розчином харчової соди або лимонним соком. Можна використовувати гель “Феністил” і мазь «Рятувальник», а для дезінфекції ранок підійдуть звичайний йод і зеленка. При підозрі на алергію приймайте антигістамінні препарати. Якщо укуси не проходять, при цьому болить голова і підвищується температура, потрібно продовжити лікування у лікаря. До речі, точно так же слід діяти при укусах мурах і інших комах.

Ця пам’ятка з першою допомогою при укусах комах допоможе вам уберегтися від небезпечних хвороб. Головне-будьте пильні і миттєво реагуйте на всі нездужання!

Цікавий факт

Отрута мурах містить корисну кислоту і біологічно активні речовини, які лікують атеросклероз, радикуліт, подагру, артроз, варикоз і багато інших захворювань. Мурашина кислота володіє потужними протизапальними і бактерицидними властивостями. Не менш корисні і укуси жіночих особин бджіл, існує навіть цілий напрямок в народній медицині-апітерапія. Вона займається лікуванням різних хвороб за допомогою бджолиних укусів. Особливо добре піддаються лікуванню серцево-судинні захворювання, порушення обміну речовин і гормональні проблеми.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі