Press "Enter" to skip to content

Як заощаджувати електроенергію з бойлером?

Найпростіший спосіб забезпечити свій будинок гарячою водою цілодобово – установка електричного бойлера. На його встановлення не потрібно дозволу, він легко монтується і здатний забезпечити гарячою водою велику сім’ю.

Проте зростання цін на електроенергію змушує замислитися, як використовувати водонагрівач так, щоб це не було відчутним для сімейного бюджету.

Відключати чи не відключати бойлер?

Користувачі бойлерів поділяються на кілька типів. Перші регулярно відключають нагрівач і вважають, що тільки така можлива економія електроенергії. Другі вважають, що бойлер повинен бути постійно включений, так бойлер постійно підтримує температуру і енергія не перевитратжується.

Насправді відчутна економія можлива лише у разі настроювання бойлера на економний режим, за якого максимальна температура нагрівання води становить 50-60 °С. Такої температури буде достатньо для того, щоб з комфортом приймати душ, чистити зуби, мити посуд тощо.

Таким чином, налаштувавши бойлер на економний режим, різниця температур між водою, що надходить, і нагрітою буде невеликою, за рахунок чого і відбуватиметься економія електроенергії.

Проте варто пам’ятати, що температура в межах від 45 до 55 градусів є ідеальною для розвитку грибка та мікробів, які можуть спровокувати різноманітні захворювання. Тому потрібно приблизно один раз на тиждень встановлювати максимальну температуру на бойлері, при якому всі патогенні мікроби всередині бака загинуть.

Якщо ви користуєтеся гарячою водою не на регулярній основі, то постійно нагрівати воду не буде раціональним рішенням. І хорошим варіантом буде встановлення таймера для регулювання увімкнення або вимкнення.

Як часто треба чистити ТЕН водонагрівача?

У процесі експлуатації на ТЕНі осідає наліт та солі, які є у проточній воді. Кількість накипу залежить від наступних моментів:

  • якість води, що надходить з водопроводу;
  • температура нагрівання води, яка встановлена ​​на пристрої;
  • тривалість використання бойлера.

Так, ТЕН витрачає деяку енергію на нагрівання накипу, а це дещо знижує коефіцієнт корисної дії його роботи. А якщо вапняного накипу занадто багато, ТЕН працює як утеплювач. Регулярне чищення Тена водонагрівача дозволить вам заощадити на електроенергії, а також продовжить термін його служби.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі