На Кіровоградщині правоохоронці повідомили про підозру директору одного з комунальних підприємств Кропивницького району.
Про це повідомили у обласній прокуратурі, передають новини Кіровоградщини.
Слідство вважає, що через незаконний видобуток підземних вод державі було завдано збитків на суму понад 12 мільйонів гривень.
За інформацією обласної прокуратури, йдеться про діяльність підприємства упродовж серпня-грудня 2025 року. За версією слідства, у цей період для забезпечення централізованого водопостачання мешканців громади здійснювався забір води з підземних джерел без необхідного спеціального дозволу на користування надрами.
Використовували десятки свердловин
Під час розслідування встановили, що підприємство забезпечувало водопостачання за допомогою 30 свердловин. Водночас дозвільних документів, які надають право користуватися надрами, комунальне підприємство не отримувало.
За попередніми підрахунками, за кілька місяців було видобуто понад 60 тисяч кубометрів підземної води.
Що встановили правоохоронці
У межах досудового розслідування слідчі провели обшуки та вилучили документацію, яка може підтверджувати обставини справи. Також була призначена судово-екологічна експертиза.
Експерти дійшли висновку, що внаслідок незаконного використання підземних вод державі завдано збитків на суму понад 12,6 мільйона гривень.
Які звинувачення висунули посадовцю
Дії керівника підприємства правоохоронці кваліфікували як незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення з використанням службового становища, а також зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.
Наразі тривають слідчі дії. Правоохоронці продовжують встановлювати всі обставини справи та перевіряють документи, які можуть мати значення для розслідування.


